Wideorejestrator Jaki wybrać?

Kamery samochodowe
Które z nich są najlepsze?

BESTSELLER W RANKINGU 2023

bestseller w rankingu 2023

Jaki wideorejestrator wybrać?

Dodano dnia: 2023-01-04 / Kategoria: Główne wpisy
Autor: OTVARTA

Każdy odpowiedzialny kierowca wie, jak ważne jest zachowanie bezpieczeństwa na drodze, aby jemu, pasażerom i innym osobom uczestniczącym w ruchu nie stała się krzywda. Kamera w samochodzie, choć nie należy do wyposażenia, które ma chronić zdrowie i życie podczas nieprzewidzianych sytuacji, jest gadżetem niezwykle przydatnym. To dzięki niej możesz oszczędzić sobie wielu nieprzyjemnych sytuacji i stresu, gdy dojdzie do stłuczki czy wypadku. Jaki wideorejestrator wybrać, aby mieć pewność, że wszystkie zdarzenia na drodze zostały nagrane? O tym w dalszej części artykułu.

Jaki wideorejestrator wybrać?

Kamera samochodowa – niezbędne wyposażenie auta

Z każdym kolejnym rokiem przybywa zarówno kierowców, jak i samych samochodów. Z pewnością wielu z nich spotka lub już spotkało królów szos, dla których przepisy drogowe stanowią jedynie drobną sugestię. Jednakże na poziom bezpieczeństwa na drodze wpływ ma wiele czynników – nie tylko te zależne od samych kierowców, ale również te, na które nie ma wpływu żaden z uczestników ruchu. Wszystko to może doprowadzić do przeróżnych sytuacji - począwszy od drobnych kolizji po poważniejsze wypadki, których przebieg i skutki warto udokumentować w jakikolwiek sposób. W tym pomocna okazuje się być kamera samochodowa.

Wideorejestrator, bo tak też nazywany jest ten gadżet, to urządzenie, które nagrywa każdą sekundę jazdy. Takie wideo jest niezwykle pomocne w trakcie ustalania sprawcy kolizji lub wypadku. Co więcej, na tej podstawie można dokładnie prześledzić, jak doszło do zdarzenia.

Poza obrazem na ekranie wyświetlany jest dokładny czas, data, a w nieco droższych i bardziej zaawansowanych modelach nawet prędkość jazdy. Wszystko to stanowi bardzo cenny materiał dowodowy w sprawach sądowych, ale również w przypadku przyznawania odszkodowania.

Dla tych, którzy poszukują idealnego modelu dla siebie, przygotowaliśmy subiektywny ranking kamer samochodowych. Jaki wideorejestrator wybrać?

Wideorejestrator – jaki kupić?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli kamer samochodowych. Jedną z opcji, wartą do rozważenia jest tzw. wideorejestrator dual. Dzięki niemu nie tylko uwiecznisz to, co dzieje się z przodu samochodu, ale również nagrasz to, co ma miejsce za autem. Takie urządzenie pełni wówczas dwie funkcje – kamery cofania z naniesionym torem jazdy oraz rejestratora w przypadku stłuczki, której najczęstszą przyczyną jest niezachowanie bezpiecznej odległości przez kierowcę jadącego z tyłu.

O ile przedni wideorejestrator można zamocować na szybie za pomocą dołączonej do zestawu przyssawki, klipsa lub zestawu magnetycznego, o tyle tylna kamera wymaga już nieco większego zaangażowania i pracy manualnej. Tego typu sprzęt instalowany jest z reguły na zewnątrz samochodu w okolicach zderzaka. Aby to zrobić, należy użyć narzędzi. Ponadto potrzebne będzie doprowadzenie kabli do ekranu znajdującego się wewnątrz kabiny, aby wykonać manewr cofania, posiłkując się wyłącznie obrazem transmitowanym z kamery. Ci, którzy nie czują się zbyt pewnie w tego typu pracach, powinni skorzystać z usług profesjonalnego elektryka.

Jaki wideorejestrator kupić – droższy czy tańszy?

Kolejną kwestią jest przekątna ekranu. Część wideorejestratorów to w pełni samodzielne, kompaktowe urządzenia, które rejestrują obraz, zapisują go i wyświetlają w czasie rzeczywistym na małym ekranie – to opcja zdecydowanie tańsza.

Inne zaś kamery to zestaw kilku akcesoriów i podzespołów, które należy ze sobą połączyć, aby spełniały swoją funkcję. Z reguły znajdują się w nim kamera lub kamery, karta SD, niezbędne okablowanie oraz około 10-calowy ekran, który instalowany jest na desce rozdzielczej tuż obok kierowcy.

Zapis wideo może odbywać się w jakości 4K, 2,5K, FullHD lub HD. Ponadto modele wyposażone w dodatkowe opcje mają m.in.:

 • stabilizację cyfrową i optyczną,
 • szerokokątny obiektyw,
 • zapis prędkości innych uczestników ruchu,
 • dostęp do usługi Google Maps,
 • dostęp do współrzędnych GPS,
 • Wi-Fi z możliwością przesyłania obrazu na telefon,
 • funkcje ostrzegawcze przed fotoradarami i kontrolami prędkości,
 • czujnik G-Sensor, który wyczuwa moment zderzenia lub ostrego hamowania,
 • zasilanie kondensatorowe, które wykazuje większa wytrzymałość na zmiany temperatur niż kamery zasilane akumulatorowo,
 • detekcję ruchu,
 • podczerwień przydatną w podczas parkowania.

Wideorejestrator wyposażony we wszystkie te narzędzia i funkcje należy do segmentu urządzeń o wiele droższych, których cena może oscylować nawet w granicach 1500 zł. Jaki wideorejestrator wybrać - droższy czy tańszy? Okazuje się, że wszystko zależy od potrzeb samego kierowcy.

Jaki wideorejestrator do 300 zł?

Przejdźmy do konkretów, a więc poznajmy marki oraz modele wideorejestratorów. Kamera samochodowa do 300 zł to opcja najtańsza, lecz nie musi to oznaczać, że gorsza. Wręcz przeciwnie. Urządzenie w tej cenie co prawda nie będzie miało tylu funkcji co modele droższe, ale dla zwykłej rejestracji ruchu z pewnością się nada.

Wideorejestrator od firmy Xblitz, tworzącej wiele gadżetów dla kierowców, w tym także alkomaty, to propozycja, dla osób które nie chcą nadwyrężać budżetu. Model Z9 charakteryzuje się trwałą obudową wykonaną z metalu. W jej wnętrzu znajduje się obiekty ze szklanymi soczewkami, które nagrywają obraz w rozdzielczości 1080p – nawet przy ograniczonym dostępie do światła. Kąt widzenia to 140 stopni. Ponadto model ma kilka przydatnych funkcji m.in. akcelerometr wykrywający gwałtowne hamowanie lub zderzenie oraz zapis kolizji w formie wideo specjalnego, którego obraz nie zostanie nadpisany a tym samym usunięty. Niestety do tego modelu należy dokupić kartę SD, gdyż nie jest ona dodawana do pakietu.

Druga propozycja to Navitel model AR280 Dual. W tym przypadku mówimy już o zestawie, w skład którego wchodzi dodatkowa kamera cofania. Gadżet zapewnia kąt widzenia 140 stopni. Obraz nagrywany jest w rozdzielczości FullHD i płynności 30 klatek na sekundę. Uwagę zwracają dodatkowe funkcje jak auto start, detekcja ruchu czy tryb parkingowy.

Zestawienie wideorejestratorów do 300 zł zamyka kamera Mio MiVue C312. Pomimo swojej niskiej ceny ma trochę do zaoferowania. Urządzenie wykrywa gwałtowne hamowanie i kolizję, dzięki czujnikowi G-Sensor. Ponadto nagrywa obraz w jakości FullHD. Kąt widzenia jest nieco węższy od tego, który oferują poprzednicy (130 stopni) mimo to, jest to pozycja warta uwagi.

Znajdź urządzenie z wyższej półki – jaki wideorejestrator do 500 zł?

Przechodząc do nieco droższych modeli, należy spodziewać się, że poza podobnym zakresem opcji kamer do 300 zł będą proponowały również inne, bardziej zaawansowane narzędzia. Jednym z nich jest sensor GPS.

Lamax to pierwsza pozycja w tym zestawieniu. Model T6 pozwala na określenie długości i szerokości geograficznej. Co więcej, na wyświetlaczu udostępniony zostaje czas, a także pomiar prędkości. Ponadto standard, a w nim nagrywanie obrazu w jakości FullHD, kąt widzenia 140 stopni, detekcja ruchu, aktywująca się podczas postoju oraz kompatybilność z aplikacją od tego samego producenta. Całość została zamknięta w małej obudowie. Na szczególną uwagę zasługuje sposób mocowania, który odbywa się za pomocą magnesu.

Numer dwa to ponownie propozycja od Xblitz – tym razem w nieco bardziej zaawansowanym wydaniu. Model S4 charakteryzuje brak ekranu, lecz jest niezwykle kompaktowy. Sensor od Sony doskonale radzi sobie z problemem doświetlenia obrazu. Został on umieszczony na obrotowej głowicy, która zapewnia idealne ustawienie kąta. Choć kamera nie ma wyświetlacza (co pozornie stanowi problem), można ją połączyć ze smartfonem. Co ważne, telefon nie musi być sparowany przez cały czas z wideorejestratorem – nagrywanie odbywa się także w momencie rozłączenia obu urządzeń.

Jaki wideorejestrator wybrać do 1000 zł?

Od kamery samochodowej, której cena oscyluje w granicach 1000 zł, można oczekiwać bardzo dużo. Jeśli zależy Ci na dobrze dopracowanym wideorejestratorze, to zestawienie spełni Twoje oczekiwania.

Listę otwiera kamera firmy Mikavi. Model PQ4 Dual to propozycja dla wymagających kierowców. Zestaw zawiera dwie kamery wyposażone w sensor od dobrze znanego producenta Sony. Pole widzenia obu obiektywów to 170 stopni. W opcjach urządzenia znajdziesz także GPS oraz WiFi. Sprzęt może nagrywać 24 godziny przez 7 dni w tygodniu. Bateria wyróżnia się wysoką wydajnością, a to dzięki zasilaniu kondensatorowemu.

NextBase 422GW to drugi wideorejestrator warty uwagi. Magnetyczne mocowanie, dodatkowe złącza do dodatkowych kamer, moduł GPS, Wi-Fi oraz Bluetooth to tylko niektóre funkcje, o które zadbał producent. Kamera jest kompatybilna z dedykowaną aplikacją. Obraz może być nagrywany w jakości 1080p z prędkością 60 klatek na sekundę. Pole widzenia wynosi 140 stopni.

Wideorejestrator – jaki kupić za ponad 1000 zł?

Kamery, których koszt przekracza 1000 zł, należą do sprzętów z najwyższej półki – zarówno tej cenowej, jak i pod względem możliwości, jakie oferują swoim użytkownikom. Jaki wideorejestrator wybrać?

Pierwsza z propozycji ma aż 3 kamery – główną, wewnętrzną i cofania. Wszystko to spaja ekran dotykowy. Model Mikavi PQ6 3CH, bo o nim mowa, to urządzenie niemal idealne. W wideorejestrator wbudowano czujniki sensoryczne, przeciążeń, GPS oraz WiFi. Wszystkie obiektywy nagrywają przy płynności 30 klatek na sekundę. Kamera główna nagrywa w jakości 1296p, podczas gdy dwa pozostałe obiektywy oferują jakość obrazu 1080p.

Drugą propozycją jest urządzenie marki NextBase. I znowu firma popisała się doskonałym wykonaniem, jak i jakością obrazu. Model 622GW to top of the top, jeśli chodzi o tego rodzaju urządzenia samochodowe. Technologia W3W pozwala na niemal dokładne określenie lokalizacji bez potrzeby łączenia się online. Co więcej, sprzęt oferuje lepszą stabilizację obrazu nagrywanego w jakości 4K. Płynność obrazu to maksymalnie 120 klatek na sekundę! Poza oczywistymi funkcjami, takimi jak GPS, WiFi oraz Bluetooth, kierowca może liczyć także na wsparcie asystentki Alexa i możliwość wydawania komend głosowych. Zestaw zawiera 3 kamery – główną (2160p), wewnętrzną (1440p) oraz cofania (1080p).

Tak jak w przypadku urządzeń, tak i w przypadku abonamentu postaw na najlepszą ofertę na rynku

Dołącz do zadowolonych klientów sieci OTVARTA. Postaw na najlepszą ofertę abonamentu telefonicznego oraz niezawodny internet mobilny 5G. Poznaj nasze propozycje i wybierz tę, która spełni Twoje oczekiwania i potrzeby. Korzystasz z usług innej sieci? To nie problem! Przenieś numer już dziś. To prostsze niż myślisz!

Dołączając do OTVARTA, korzystasz z najnowszych technologii.

Wróć do bloga
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Szukaj na blogu
Ikona wyszukiwania
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.