Zasięg sieci Który operator ma największy?

Od czego zależy zasięg sieci komórkowych?
Dowiedz się, który operator oferuje największy zasięg sieci i co na to wpływa

BESTSELLER W RANKINGU 2023

bestseller w rankingu 2023

Która sieć ma największy zasięg?

Dodano dnia: 2021-05-07 / Kategoria: Główne wpisy
Autor: OTVARTA

Jakość zasięgu jest jednym z kryteriów, na jakie zwracają uwagę osoby wnoszące opłatę abonamentową. Dla większości z nas dobry zasięg komórkowy ma ogromne znaczenie przy wyborze operatora. Dlatego też postanowiliśmy podjąć wyzwanie i poruszyć temat dotyczący jego jakości i usług poszczególnych telefonii komórkowych. Jak sprawdzić zasięg LTE lub inny? Jaki jest zasięg operatorów, i która sieć komórkowa ma największy zasięg? Przejdź do artykułu i dowiedz się więcej na temat tego jaka sieć jest najlepsza.

Która sieć ma największy zasięg

Jak sprawdzić zasięg Internetu i jakość połączeń?

Sytuacje z brakiem dostępu do Internetu lub brak możliwości wykonywania połączeń mogą irytować. W pociągu, na wsi, w lokalizacjach oddalonych o setki kilometrów od miast okazują się być niedostępne dla operatora, u którego mamy wykupioną usługę. W takich miejscach dostęp do sieci zaczyna być luksusem, bez którego w pewnych sytuacjach nie możemy sobie poradzić. Aby podróż nie okazała się wojną nerwów, warto przed dalszymi wyprawami wykonać test zasięgu Internetu oraz skorzystać z możliwości, jakie daje mapa zasięgu sieci komórkowych w Polsce. Mapy dostępne są na stronach u operatorów. Filtry pomagają ustalić, czy usługi telefonii komórkowej, z jakiej korzystamy, zapewnią nam dobry dostęp do sieci, a także, który operator ma największy zasięg w danej chwili.

W przypadku interaktywnej mapy uzyskasz informacje na temat tego, jaki jest zasięg telefonii komórkowej, i która sieć ma największy zasięg, poprzez wpisanie konkretnego adresu czy miejscowości, do której zmierzasz. To doskonałe udogodnienie dedykowane dla osób często podróżujących w celach prywatnych lub biznesowych.

Filtry natomiast to równie praktyczna funkcja, która pozwoli nam na uzyskanie niezbędnych informacji na temat tego, jaka sieć komórkowa ma największy zasięg oraz jakiej jakości zasięg sieci GSM czy UMTS jest dostępny. Dla przykładu Plus podzielił dla swoich klientów filtr na podgląd na zasięg sieci LTE, 2G, 3G i 5G, zarówno wewnątrz budynków, jak i poza nimi, oraz podgląd telefonii komórkowej (UMTS i GSM).

Zasięg sieci komórkowych – od czego zależy?

W kraju do dyspozycji mamy czterech największych operatorów. Jaki jest zasięg telefonii komórkowej w Polsce? I która sieć ma największy zasięg? Każdy operator proponuje swoim klientom zróżnicowane usługi. W przypadku zasięgu nie ma większego znaczenia, na którego z nich postawimy. Wszyscy operatorzy mają mocno rozwiniętą infrastrukturę, która z roku na rok zwiększa się o nowe stacje bazowe, przez co zasięg Internetu mobilnego w Polsce jest coraz lepszy. Niezbędnym elementem wymagającym podnoszenia jakości i standardów jest systematyczne wprowadzanie rozwiązań takich jak choćby 5G. Dzięki zastosowaniu tej technologii można zagęścić rozłożenie stacji bazowych odpowiedzialnych za jakość połączeń i uzyskać najlepszy zasięg. Należy pamiętać, że każda ze stacji (BTS) może obsłużyć ograniczoną liczbę urządzeń. Dlatego też wprowadzenie piątej generacji ma usprawnić i polepszyć jakość zasięgu za sprawą kompaktowych skrzynek, z jakich korzysta 5G. Porównanie zasięgu sieci komórkowych na tej podstawie stworzy subiektywny ranking i odpowie na pytanie, który Internet mobilny ma największy zasięg i jaka sieć w Polsce jest najlepsza.

Od tego, jaka sieć ma największy zasięg, zależy także topografia terenu. Oznacza to, że najlepszy zasięg LTE lub inny uzyskamy na płaskich obszarach. Problem może pojawić się w górach lub na niskich terenach. Zmienne warunki atmosferyczne również mogą przeszkodzić nam w rozmowie. Wszelkie wyładowania pojawiające się na niebie mogą mieć wpływ na to, jak zachowa się nasze urządzenie – tzw. pioruny emitują fale, które wpływają na zasięg operatorów komórkowych.

Zasięg sieci komórkowej zależy również od częstotliwości, z jakiej korzystamy. Zasada jest prosta. Im niższa częstotliwość, tym lepszy zasięg. Na terenach niezabudowanych doskonale sprawdzą się pasma 450 MHz, 800 MHz czy 900 MHz, natomiast w miastach pożądane będą wyższe częstotliwości – 1800 MHz czy 2600 MHz.

Porównanie zasięgu operatorów komórkowych w Polsce

Warto sprawdzić zasięg Internetu w Polsce przed wyborem dostawcy. Taki osobisty ranking zasięgu sieci komórkowych może pomóc w selekcji i dać odpowiedź na pytanie, która sieć ma największy zasięg. Pomoże w tym test sieci komórkowych lub mapa zasięgu operatorów komórkowych. Obecnie dużą popularnością cieszy się Plus, ze względu na to, że jako pierwszy z dostawców wprowadził usługę 5G.

OTVARTA współpracuje z siecią Plus i udostępnia swoje usługi z wykorzystaniem infrastruktury (nadajników) jednego z największych operatorów gwarantując bardzo dobry zasięg sieci komórkowej. Sprawdź zasięg sieci LTE w Polsce i ciesz się najlepszym Internetem.

Wróć do bloga
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Szukaj na blogu
Ikona wyszukiwania
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.