Nauka przez zabawę Aplikacje i gry edukacyjne dla dzieci

Nauka przez zabawę z grami i aplikacjami edukacyjnymi
Przegląd aplikacji i gier dla dzieci

BESTSELLER W RANKINGU 2023

bestseller w rankingu 2023

Nauka przez zabawę: gry i aplikacje edukacyjne dla dzieci

Dodano dnia: 2023-10-10 / Kategoria: Główne wpisy
Autor: OTVARTA

Czy nauka zawsze musi być przykrym obowiązkiem, który kojarzy się przede wszystkim z tonięciem w książkach i podręcznikach? Niekoniecznie, jeśli spojrzymy na proces nauki z szerszej perspektywy i zdamy sobie sprawę z tego, jak dużo w tym zakresie może pomóc nam nowoczesna technologia. Przyjrzyjmy się najciekawszym grom i aplikacjom edukacyjnym i sprawdźmy, czego mogą nauczyć nasze pociechy.

World Rescue

Zacznijmy od jednej z ciekawszych aplikacji, która przeznaczona jest dla dojrzalszych dzieci, u których staramy się wzbudzić poczucie odpowiedzialności za naszą planetę i zwrócić uwagę na to, jak różni są ludzie w poszczególnych regionach świata i z jakimi wyzwaniami i problemami się borykają.

W ramach tej edukacyjnej gry zwiedzimy takie kraje jak Kenia, Chiny, Indie, Brazylia czy Norwegia. W każdym z nich wykonując świetnie przemyślane misje, przyczyniamy się do ratowania środowiska i rozwiązywania problemów, które są uznawane za najistotniejsze w danym miejscu świata.

Gra mobilna World Rescue jest całkowicie darmowa i wymaga od naszego dziecka znajomości posługiwania się językiem angielskim - dlatego też jest polecana starszym dzieciakom. Jednak udostępniając im smartfon z dostępem do naszego szybkiego internetu 5G OTVARTA, możemy być pewni, że spędzą ten czas jakościowo i wyniosą z rozrywki naprawdę sporo wartościowych informacji.

Funexpected Matematyka

Czas na naukę matematyki! Ciekawe, ilu młodych adeptów sztuki logicznego myślenia ucieszyłoby się na takie zawołanie. Na szczęście teraz nauka matematyki nie musi ograniczać się do żmudnego wykonywania kolejnych ćwiczeń, nauki wzorów na pamięć i rozwiązywania skomplikowanych zadań.

Aplikacja Funexpected Matematyka to innowacyjna aplikacja przeznaczona dla dzieci uczących się, która podczas rocznego kursu rozwija wszystko to, co w matematyce najważniejsze - umiejętność logicznego myślenia, zrozumienie przestrzenne i tak zwany zmysł liczbowy. Trudność ćwiczeń jest dopasowana do naszych umiejętności, dlatego jest to aplikacja polecana wszystkim dzieciom, bez względu na wiek.

W dalszych modułach Funexpected Matematyka zahacza także o algorytmy i naukę programowania. Być może niewinna aplikacja, która ma pomóc dzieciom w matematyce, będzie stanowić bazę do rozwoju nowej pasji, jaką będzie programowanie? Platforma jest płatna i miesięczny abonament kosztuje 49.99 złotych.

Nauka przez zabawę: gry i aplikacje edukacyjne dla dzieci

Aplikacja Ludzkie ciało

Projektanci aplikacji mobilnych coraz częściej udowadniają, że cała branża nie skupia się tylko na zabawie i bezmyślnym wpatrywaniu się w ekran smartfona. Doskonałym przykładem jest aplikacja Ludzkie ciało, która zabiera nasze dzieci w podróż po wszystkich zakamarkach ludzkiego ciała. Aplikacja stworzona przez zespół Tinybop wygrała już kilka prestiżowych nagród - między innymi 2022 American Library Association’s Notable Children’s Digital Media czy Children’s Technology Review Editor’s Choice.

Nasze pociechy mogą z wykorzystaniem smartfona sprawdzić, jak wygląda układ krwionośny, kostny, oddechowy i wszystkie inne, a także jak funkcjonują poszczególne elementy ludzkiego ciała. Znajomość ludzkiego ciała to bezcenna wiedza, która zdaniem wielu specjalistów jest niedoceniana podczas lekcji przyrody, a później biologii. Jeśli zależy nam, by nasze pociechy miały taką świadomość, warto zainwestować w instalację aplikacji, której koszt to zaledwie 3.99$.

Swift Playgrounds

A teraz czas na coś dla maluchów, u których dostrzegamy potencjał do rozwijania kompetencji programistycznych. Oczywiście w przypadku przemyślanych aplikacji edukacyjnych, nauka ta nie rozpoczyna się od wkuwania algorytmów lub zapamiętywania skomplikowanych metod i reguł.

Aplikacja Swift Playgrounds to zaawansowana platforma do nauki kreatywnego rozwiązywania problemów, która przy każdym zadaniu i wyzwaniu niejako przemyca zasady uniwersalne dla wszystkich języków programowania. Co to oznacza dla dzieci? Że regularne wykonywanie ćwiczeń pozwoli na wyuczenie istotnych z punktu widzenia branży IT praktyk, które później okażą się pomocne w dalszym rozwijaniu kompetencji programistycznych.

Aplikacja została zaprojektowana dla dzieci w wieku od 4 roku życia i zapewnia dostęp do kilkudziesięciu modułów, które pozwolą na tworzenie prostych programów informatycznych. Zabawa gwarantowana dla każdego, nawet jeśli po czasie okaże się, że programowanie to nie do końca coś, czym maluch chciałby się zająć w przyszłości.

Pomelody

Czas na aplikację, która z jednej strony bawi, z drugiej uczy, a z trzeciej rozwija horyzonty. Polska aplikacja Pomelody to platforma, z której rodzice chętnie korzystają już w pierwszych dniach narodzin dziecka. Zawiera ona niezwykle bogatą, na bieżąco rozbudowywaną bazę piosenek, słuchowisk, kołysanek czy animacji, które umilą wieczór, nauczą czegoś nowego i zastąpią inne rozrywki, takie jak oglądanie bajki na tablecie czy smartfonie.

Pomelody to jednak coś znacznie większego. Aplikacja posiada także sporą bazę treści po angielsku, co pozwoli na rozwój dwujęzyczności u pociech, a na dodatek posiada całkiem bogatą bazę tutoriali, które pozwolą na pierwsze kroki z gitarą, ukulele i innymi instrumentami. Jeśli szukamy aplikacji kompletnej, której treści będą dopasowane do rozwoju naszego dziecka w przekroju następnych kilku lat, to Pomelody jest strzałem w dziesiątkę.

Aplikacje edukacyjne? Jest w czym wybierać

Cyfrowy świat aplikacji mobilnych zmienia się diametralnie i już teraz każdy z nas bez problemu dobierze takie platformy, które, oprócz zabawy, przemycą też trochę nauki. Nie damy rady całkowicie zabronić naszym dzieciom korzystania ze smartfonu lub tableta - sprawmy więc, by ten czas był dla nich owocny.

Wystarczy nam dobry internet 5G od OTVARTA, smartfon i aplikacja - dziecko dzięki dobrej zabawie nauczy się czegoś nowego i kto wie - może w przyszłości ta dodatkowa wiedza w jakiś sposób zaprocentuje.

Wróć do bloga
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Szukaj na blogu
Ikona wyszukiwania
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.