Niska jakość połączeń głosowych Jak ją poprawić?

Technologia VoLTE
Sprawdź, czym jest VoLTE i korzystaj w OTVARTA!

BESTSELLER W RANKINGU 2023

bestseller w rankingu 2023

„Nic nie słyszę”. Mamy rozwiązanie - VoLTE

Dodano dnia: 2023-07-25 / Kategoria: Główne wpisy
Autor: OTVARTA

Niska jakość połączeń głosowych to problem powszechny, który w praktyce może przytrafić się każdemu. Na szczęście nie ma potrzeby biernego oczekiwania na poprawę sytuacji - technologia VoLTE zapewni satysfakcjonującą jakość bez dodatkowych opłat. Czym jest technologia VoLTE i jak aktywować ją w OTVARTA?

Technologia VoLTE - najważniejsze informacje

VoLTE, stanowiące skrót od Voice over LTE, to innowacyjna technologia, która umożliwia łatwą realizację połączeń głosowych bez udziału tradycyjnej technologii telekomunikacyjnej. W tym celu wykorzystuje internet w standardzie LTE, który wprawdzie powoli wychodzi już z łask (ze względu na obecność 5G), ale wciąż uznawany jest za relatywnie efektywny sposób na łączenie się z siecią.

Połączenia głosowe wykonywane z wykorzystaniem VoLTE nie wpływają na zmniejszenie pakietu GB w abonamencie, co stanowi świetne rozwiązanie dla osób, które często podróżują do krajów objętych roamingiem, gdzie zużycie własnego pakietu danych jest bardzo kosztowne. Jak pewnie nie trzeba przypominać, smartfon często samoistnie wybiera odpowiedni standard Internetu, optymalizując pracę urządzenia. W przypadku wykonywania bardziej obciążających procesów zdarzają się problemy z automatycznym przełączeniem się na standard 3G. W przypadku prowadzenia rozmów z wykorzystaniem usługi VoLTE takie ryzyko nie zachodzi - rozmowa będzie wysokiej jakości dzięki ciągłemu wykorzystaniu pasma 4G/LTE.

Nic nie słyszę. Mamy rozwiązanie - VoLTE

Kto oferuje możliwość korzystania z VoLTE?

Usługa Voice over LTE to dobrze znana technologia, która na ten moment oferowana jest przez praktycznie wszystkich operatorów telefonii komórkowej w Polsce. Warto jednak pamiętać, że nie oznacza to, że wszyscy faktycznie możemy z tej usługi korzystać. Dlaczego?

Chodzi tu o ograniczenia związane z modelem posiadanego smartfona. Jeśli zależy nam na uruchomieniu usługi VoLTE, warto upewnić się, że mamy telefon obsługujący standard 4G (obecnie każdy nowy smartfon ma taką funkcję) oraz kartę SIM LTE, zapewniającą obsługę standardu. To także standard, który obsługiwany jest przez zdecydowaną większość operatorów.

Może się jednak zdarzyć, że urządzenie jest na tyle wiekowe, że nie obsługuje technologii LTE - to sytuacja, w której trzeba przemyśleć zmianę urządzenia.

VoLTE w OTVARTA

W OTVARTA oferujemy swoim klientom możliwość stałego korzystania z usługi VoLTE. W tym celu należy przede wszystkim spełnić konkretne warunki, a następnie aktywować usługę. Jakie warunki muszą być spełnione, by Voice over LTE było możliwe do użytkowania na telefonie?

Oprócz weryfikacji, czy sprzęt wspiera VoLTE, niezbędne jest aktywowanie usługi LTE na numerze telefonu od OTVARTA oraz uruchomienie opcji wykonywania połączeń głosowych przez LTE. Następnie wystarczy aktywować usługę VoLTE i wejść w zasięg sieci LTE. Cała procedura zajmuje zaledwie kilka chwil.

Istnieje kilka sposobów aktywacji usługi VoLTE w OTVARTA. Pierwsza opcja to aktywacja usługi poprzez portal OTVARTA 24/7. W przypadku braku możliwości logowania się do portalu, istnieje opcja wysłania wiadomości z krótkim kodem *101*11*1327#. Dla osób preferujących kontakt ze specjalistami pozostaje nasze Biuro Obsługi Klienta.

Najważniejsze zalety wynikające z usługi VoLTE

Dlaczego VoLTE to świetna alternatywa w stosunku do tradycyjnych połączeń głosowych? Przede wszystkim ze względu na doskonałą jakość rozmów, które nie zostaną zagłuszone przez inne dźwięki, takie jak szum otoczenia czy dziwne hałasy na linii. Wysoka jakość połączenia, co istotne, nie wpływa na zmniejszanie pakietu danych komórkowych, dzięki czemu do woli można korzystać z rozmów głosowych poprzez sieć LTE.

Kolejna zaleta to oszczędność czasu. W przeszłości połączenie się z odbiorcą połączenia trwało nawet kilka sekund. Z VoLTE czas ten został zmniejszony do około jednej sekundy.

Jednak najważniejsza zaleta, która w dużej mierze determinuje popularność usługi, to świetne parametry zasięgu. W Polsce sieć LTE jest dostępna w prawie każdym miejscu - zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Dlatego też znacznie łatwiej będzie się skontaktować z rodziną za pomocą usługi VoLTE w takich miejscach jak góry czy miejsca odludne, o małym zagęszczeniu mieszkańców. Już nigdy nie będziemy martwić się czy podczas wakacji z rodziną będziemy w stanie skontaktować się z bliskimi - VoLTE zagwarantuje możliwość rozmowy w każdym miejscu, nawet za granicą.

Ile kosztuje korzystanie z technologii VoLTE?

Sporo zalet wynikających z wykorzystania technologii VoLTE zachęca, ale to, co na pewno interesuje, to koszty wynikające z aktywacji tej usługi i regularnego korzystania. I tutaj dobra wiadomość dla wszystkich - usługa VoLTE w OTVARTA jest bezpłatna.

Aktywacja odbywa się szybko, a każde połączenie głosowe zostanie rozliczone na tradycyjnych warunkach rozmowy telefonicznej, jakie są zapisane w umowie abonamentu. Jeśli zatem budziła się obawa o dodatkowe koszty związane z usługą VoLTE - bez obaw, można ułatwić sobie kontakt z przyjaciółmi i rodziną bez dodatkowych opłat.

VoLTE w OTVARTA - sposób na darmowe zwiększenie jakości połączeń głosowych

Częsty problem z jakością połączenia telefonicznego? Potrzeba ciągłego wychodzenia z domu w celu nawiązania rozmowy wysokiej jakości? Wystarczy usługa VoLTE w OTVARTA i dostęp do zasięgu sieci LTE, a wszystkie problemy ze słabą jakością połączenia odejdą w zapomnienie. Darmowa usługa VoLTE, jaką oferujemy w OTVARTA, zagwarantuje nieporównywalnie szybszą i lepszą jakość połączeń i to bez dodatkowych opłat.

Wróć do bloga
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Szukaj na blogu
Ikona wyszukiwania
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.