Smartfon dla dziecka z odpowiednimi konfiguracjami
Dowiedz się co musisz zrobić
Jak skonfigurować telefon dla dziecka?
Otrzymanie własnego telefonu to ważny moment w życiu każdego dziecka. Rodzice mają w związku z tym spore obawy, nie tylko z uwagi na czyhające w Internecie zagrożenia czy niedozwolone treści, ale i niekontrolowane wydatki. Na szczęście są sposoby na to, aby odpowiednio zabezpieczyć telefon dziecka i mieć nad nim kontrolę. Urządzenie warto skonfigurować nie tylko pod kątem kontroli rodzicielskiej, ale także z uwagi na jego przyszłe użytkowanie - tak aby stworzyć dziecku najlepsze warunki do komfortowego i bezpiecznego używania telefonu. Podpowiadamy, jak odpowiednio przygotować smartfon dla dziecka.
Telefon dla dziecka - pierwsze kroki
Bez względu na to, jaki smartfon dla dziecka postanowisz kupić, w pierwszej kolejności przygotuj swoją pociechę na jego posiadanie. Poinformuj, że telefon służy przede wszystkim do kontaktu z rodzicami. Powiedz, gdzie może bezpiecznie korzystać z urządzenia, a w jakich miejscach należy go wyłączyć (np. w trakcie lekcji). Wskaż miejsce, w którym dziecko powinno przechowywać swój telefon, tak aby nie narażać go na niebezpieczeństwo kradzieży. Ostrzeż przed pożyczaniem urządzenia oraz podawaniem numeru telefonu obcym osobom. Zapoznaj dziecko z numerami alarmowymi. Poinformuj, że nie należy odbierać połączeń z zastrzeżonych i nieznanych numerów.
Smartfon dla dziecka - jak skonfigurować ustawienia?
Zanim Twoje dziecko zacznie korzystać z telefonu, skonfiguruj odpowiednio ustawienia - pozwoli to na łatwą obsługę urządzenia oraz uchroni przed nieprzewidzianymi kosztami.
- Szybkie wybieranie - dzięki tej funkcji z łatwością przyporządkujesz najważniejsze kontakty - wystarczy, że dziecko wybierze daną cyfrę, aby szybko zadzwonić pod wybrany numer. Funkcja szybkiego wybierania jest przydatna zwłaszcza dla najmłodszych użytkowników telefonów, którzy mogą mieć jeszcze problem z obsługą tego rodzaju urządzeń.
- Ważne kontakty - zadbaj o to, aby w telefonie dziecka znalazły się najważniejsze numery alarmowe, a także kontakty do najbliższych osób - to pozwoli mu na szybkie nawiązanie połączenia w razie jakiegokolwiek niebezpieczeństwa czy zagrożenia.
- Blokada Internetu - jeżeli nie chcesz, aby Twoje dziecko korzystało z Internetu w telefonie, możesz go łatwo zablokować. Wystarczy, że usuniesz z ustawień urządzenia skonfigurowane punkty dostępowe.
- Ukrywanie Bluetooth - bezpiecznie jest wyłączyć łączność Bluetooth lub ustawić tryb ukrywania w telefonie.
Jak zabezpieczyć telefon dziecka?
Blokada rodzicielska w telefonie dziecka to jak najbardziej rozsądne rozwiązanie. Dzięki niej eliminujesz ryzyko zainstalowania niepożądanych aplikacji czy przeglądania stron o treściach nieprzeznaczonych dla najmłodszych. Jeżeli zastanawiasz się, jak działa kontrola rodzicielska w telefonie, zapoznaj się z kilkoma najpopularniejszymi aplikacjami, które są dostępne zarówno na i OS-ie, jak i na telefon z Androidem dla dziecka.
Jak założyć kontrolę rodzicielską na telefonie? Przydatne aplikacje
- Google Family Link
Aplikacja bezpośrednio od Google i dostępna wyłącznie dla użytkowników systemu Android. Ochrona rodzicielska możliwa jest zarówno na telefonie, jak i na tablecie. Pomaga w ustaleniu dokładnych zasad użytkowania urządzeń oraz kontrolowaniu dostępnych treści. Po zainstalowaniu aplikacji rodzic musi utworzyć dla dziecka specjalne konto, na którym może skonfigurować różnego rodzaju ustawienia (m.in. godziny, w jakich dziecko może korzystać z telefonu czy tabletu). Google Family Link to skuteczna blokada na telefon dla dzieci - daje możliwość każdorazowego akceptowania aplikacji, które dziecko chce zainstalować, a także całkowitego pozbawienia dostępu do płatnych funkcji.
- Family Time
Family Time to skuteczna ochrona rodzicielska na telefon z systemem Android oraz iOS. Posiada bezpłatne funkcje związane z lokalizacją, a także ograniczeniami dostępu, które są dodatkowo płatne. Funkcja lokalizacji pozwala nie tylko ustalić, gdzie w danym momencie znajduje się dziecko, ale także wyznaczyć strefy, do których powinno mieć dostęp w danym czasie. Jeżeli dziecko opuści daną strefę (np. szkołę), rodzic zostaje o tym natychmiast poinformowany. Funkcje związane z ograniczeniami dostępu to skuteczna blokada na telefon dla dziecka. Dzięki nim można ograniczyć możliwość przeglądania danych stron www, a nawet sprawdzania wiadomości sms czy kontaktów.
- Norton Family
Kontrola telefonu komórkowego dziecka jest możliwa także za pomocą aplikacji Norton Family. Daje szerokie możliwości ustalania zasad użytkowania urządzenia oraz ograniczania dostępu do poszczególnych treści. To skuteczna blokada rodzicielska telefonu z systemem iOS oraz Android dla dzieci. Pozwala na ustalenie reguł dotyczących godzin oraz czasu korzystania z urządzenia. Daje także możliwość kontrolowania dostępu do stron www czy nadzorowania aktywności dziecka w sieciach społecznościowych.
To tylko niektóre aplikacje umożliwiające skuteczną blokadę rodzicielską na telefon. Pamiętaj, że nie wystarczy kupić dziecku telefon. Trzeba go jeszcze odpowiednio skonfigurować, tak aby odpowiadał jego potrzebom, a Ciebie nie narażał na niepotrzebny stres i wydatki. Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom wiesz już, jak kontrolować dziecko przez telefon, a także jak przygotować go do posiadania i korzystania z pierwszego własnego urządzenia mobilnego.
DO OTVARTA!
Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!
-
Jak sprawdzić czy telefon jest na podsłuchu?
-
Jak namierzyć telefon? Poznaj sprawdzone sposoby!
-
Ile GB Internetu wystarczy?
-
Co zrobić, gdy Internet w telefonie nie działa?
-
Dlaczego telefon szybko się rozładowuje, czyli jak poprawić żywotność baterii?
-
Jak odzyskać kontakty z telefonu?
-
Ile kosztuje SMS poza UE? Poznaj ceny za SMS-y w sieci OTVARTA
-
Blokowanie połączeń przychodzących z numerów zastrzeżonych
-
Która sieć ma największy zasięg?
-
Technologia 5G – czym jest?