Internet Przekroczony limit

Jak zapobiec przekroczeniu limitu Internetu?
Dowiedz się jak możesz uniknąć przekroczenia limitu oraz co zrobić w takim przypadku

BESTSELLER W RANKINGU 2023

bestseller w rankingu 2023

Przekroczony limit Internetu – jak temu zapobiec?

Dodano dnia: 2021-10-11 / Kategoria: Główne wpisy
Autor: OTVARTA

W dobie cyfryzacji ciężko sobie wyobrazić brak dostępu do Internetu. Internet mobilny jest jednym z głównych składowych branych pod uwagę podczas wyboru sieci, z jaką chcemy podpisać umowę oraz wyboru taryfy, jaką ów sieć posiada w swojej ofercie. Dla osób często korzystających z wirtualnych zasobów operatorzy przygotowali wiele interesujących pakietów, w ramach których mogą cieszyć się z wielogodzinnego surfowania po Internecie. Filmy, muzyka, social media – to wszystko jest dziś na wyciągnięcie ręki. Co w przypadku gdy zostanie przekroczony limit Internetu? Jak temu zapobiec? Czy w ramach abonamentu telefonicznego można dokupić potrzebne gigabajty? Dowiedz się, przechodząc do dalszej części artykułu.

Przekroczony limit Internetu – jak temu zapobiec?

Transfer danych – co to jest?

Apetyt na szybki Internet mobilny wśród użytkowników smartfonów nie maleje. Transfer danych to nic innego jak transmisja danych, które wykorzystywane są podczas surfowania po stronach www. Aby ograniczyć przeciążenie sieci, operatorzy wprowadzają limit pobieranych danych. Dzięki temu zabiegowi usługodawca jest w stanie sprostać oczekiwaniom tysięcy klientów, którzy podpisali z nim umowę. Dokonując wyboru taryfy, warto wziąć pod uwagę indywidualne preferencje. Nadmierna aktywność online i częste korzystanie z sieci za pośrednictwem smartfona sprawi, że zostanie przekroczony limit Internetu, co z kolei prowadzi do wolniejszego ładowania się serwisów. Jednym słowem, Twój dostęp do sieci zostanie mocno ograniczony.

Jak sprawdzić ile zostało Internetu?

Najpewniejszym sposobem na to, aby sprawdzić jaki limit (LTE, 4G, 5G) posiadasz, lub ile zostało Internetu do wykorzystania, jest zalogowanie się na stronie operatora. W przypadku słabego dostępu do sieci i trudności z logowaniem się na indywidualne konto abonenta masz możliwość wysłania SMSa – w treści wiadomości należy wpisać odpowiedni kod, który podany jest na stronie dostawcy - na wypadek utraty łączności wirtualnej, warto posiadać wspomniany kod w pamięci telefonu. W wiadomości zwrotnej otrzymasz informację dotyczącą zużycia danych.

Jak ustawić ostrzeżenie o transmisji danych?

Systemy operacyjne, zarówno Android, jak i iOS, zostały wyposażone w monitor zużycia Internetu. Z jego pomocą możesz sprawdzić, ile danych komórkowych zostało wykorzystanych przez poszczególne aplikacje w danym dniu, tygodniu lub nawet miesiącu. Jest to niezwykle pomocne w momencie gdy straciliśmy rachubę co do zużycia danych. W szybki i łatwy sposób sam możesz ustawić powiadomienie, które pojawi się w chwili gdy został przekroczony limit Internetu. Jak ustawić limit komórkowej transmisji danych?

W zależności od modelu telefonu ścieżka prowadzącą do ustawień może wyglądać nieco inaczej. Z uwagi na dużą popularność systemu Android, postanowiliśmy skupić się wyłącznie na tym systemie operacyjnym.

  1. Sprawdź, czy transmisja danych została włączona (w tym celu rozwiń górne menu).
  2. Wejdź w Ustawienia, a następnie przejdź do Sieć i Internet/Panel sterowania. Kliknij Użycie danych. W kolejnym kroku puknij w Dane i limit/Ogranicz transmisję danych.
  3. Ustaw próg ostrzegawczy – wprowadź limit.
  4. Zapisz.

W momencie gdy transfer danych osiągnie ustawiony próg, otrzymasz powiadomienie, że zbliża się koniec pakietu.

Jak ustawić limit komórkowej transmisji danych?

W chwili osiągnięcia określonego poziomu wykorzystania danych u operatora komórkowa transmisja danych zostanie wyłączona. Podobnie jak w przypadku ustawienia ostrzeżenia, tak i tu, skupiliśmy się na systemie Android. Aby ustawić limit transmisji danych, kieruj się poniższymi wskazówkami.

  1. Sprawdź, czy transmisja danych została włączona (aby to zrobić, rozwiń palcem górne menu na ekranie smartfona).
  2. Wejdź w Ustawienia i przejdź do Sieć i Internet/Panel sterowania. Następnie wybierz Użycie danych. Puknij w Dane i limit/Ustaw limit danych.
  3. Kliknij suwak Ustaw limit transmisji danych/Po wykorzystaniu planu danych.
  4. Zatwierdź wybór.

Nie martw się o przekroczony limit Internetu i wybierz korzystne warunki w sieci OTVARTA!

W sieci OTVARTA nie musisz martwić się o przekroczony transfer danych i ciągłe problemy z dostępem do Internetu. Wybierz pakiet dopasowany do własnych potrzeb. Chcesz korzystać z Internetu kiedy masz na to ochotę? O! SZYBKI! 100 GB! + 200 W NOC! lub O! SZYBKI! 200 GB! + 200 W NOC! to szansa dla tych, dla których dostęp do sieci jest szczególnie ważny.

Korzystaj z Internetu przez całą dobę i ciesz się rozrywką, o jakiej zawsze marzyłeś. Jesteś posiadaczem O! SZYBKI! 5 GB? Masz możliwość dokupienia pakietu dodatkowego! Sprawdź szczegóły oferty i dołącz do tysięcy zadowolonych klientów sieci OTVARTA.

Wróć do bloga
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Szukaj na blogu
Ikona wyszukiwania
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.