Smartwatch Jakie ma funkcje?

Co smartwatch oferuje swoim użytkownikom?
Dowiedz się jakie funkcje posiada oraz czy wymaga abonamentu

BESTSELLER W RANKINGU 2023

bestseller w rankingu 2023

Smartwatch abonament

Dodano dnia: 2021-07-12 / Kategoria: Główne wpisy
Autor: OTVARTA

Zwykły telefon już nie wystarczy. Inteligentne zegarki, znane dotychczas z filmów o agencie 007 lub epopejach o wyprawach w kosmiczne przestrzenie, stały się rzeczywistością. Smartwatche, bo o nich mowa, to gadżety, które zastąpią nam telefon, zmierzą funkcje życiowe, i poprowadzą do celu za sprawą nadajnika GPS. Małe, funkcjonalne i trwałe. Szczególnie wybierane przez osoby aktywne fizycznie i miłośników nowych technologii. Czym są smartwatche i co oferują swoim użytkownikom? Czy aby z nich korzystać, jest potrzebny abonament? Wyjaśniamy!

Smartwatch abonament

Smartwatch – co to takiego?

Rynek technologiczny z roku na rok zalewa fala nowinek, które podnoszą jakość naszego życia. Smartwatch do nich należy. Ilość funkcji zawarta w tym małym urządzeniu jest nieograniczona – od podstawowego miernika pulsu, po pulsoksymetr, który bada nasycenie krwi tlenem, wirtualnego trenera, GPS, a także aplikacje, dzięki którym sprawdzisz pogodę, skontrolujesz swoje wydatki, zrobisz zdjęcie, sterując migawką telefonu, lub po prostu pogłębisz wiedzę na temat jakości swojego snu. Brzmi jak scena z Odysei kosmicznej, lecz właśnie takie właściwości posiada niejeden inteligentny zegarek. Do tego są ergonomiczne, mają stosunkowo duże i przejrzyste wyświetlacze, a przy tym nie ustępują estetyką klasycznym czasomierzom. Pasują zatem nie tylko do stroju treningowego, ale również do bardziej oficjalnego dress codu.

Co powinien mieć smartwatch w abonamencie?

Wyżej wymienione funkcje to tylko przedsmak tego co potrafią smartwatche. Choć poszczególni producenci proponują całą listę właściwości, te najpotrzebniejsze nie muszą być wcale takie innowacyjne. Sparowanie urządzenia z telefonem umożliwia podgląd tego co dzieje się na Twoim profilu Facebooku, Instagramie, czy Tik Toku. Każdą wiadomość możesz wyświetlić i przeczytać nie wyciągając smartfona z torebki lub kieszeni spodni. Dodatkowo możesz dzięki niemu rywalizować na polu sportowym. W jaki sposób? Niektóre konstrukcje zegarków wyposażone zostały w pierścienie aktywności. Oznacza to, że smartwatch będzie dokonywał pomiarów tętna, zmierzy liczbę wykonany kroków, obliczy pokonany dystans i określi, z ilu spalonych kalorii możesz się cieszyć. Dodatkowo zestawi Twoje sportowe dokonania z dokonaniami znajomego i skrupulatnie je porówna. Funkcja szczególnie lubiana przez sportowców, którzy kochają współzawodnictwo.

Innymi parametrami, o których warto wspomnieć, są między innymi: przesyłanie danych za pośrednictwem narzędzia NFC (za jego pomocą można płacić zbliżeniowo), łączenie się z siecią WiFi, bluetoothem, obsługa połączeń telefonicznych, a także dokładne określenie pozycji dzięki nawigacji. Co więcej, smartwatche są wodoodporne, nie ulegają uszkodzeniom mechanicznym, i mają sporą pamięć, którą wykorzystasz na różnorodne aplikacje.

Smartwatch i żywotność baterii – co ile się ją ładuje?

Tak jak w przypadku baterii smartfonów, tak i w przypadku smartwatcha jej zużycie będzie zależało od wyboru producenta, ekonomii używania, ilości włączonych funkcji i samego typu baterii. Aby dowiedzieć się, ile trzyma bateria w smartwatchu, warto przybliżyć, co dokładnie wpływa na jej żywotność.

Przede wszystkim częstotliwość użytkowania. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i aplikacji, z których korzystasz. Prezentujemy kilka złotych rad, które sprawią, że czas działania smartwatcha na jednej baterii będzie znacznie dłuższy.

  • Wyświetlacz i podświetlanie – to główny winowajca krócej działającej baterii. Warto wyłączyć samoistne podświetlanie i wybrać opcję wybudzania za pomocą przycisku.
  • Aplikacje działające w tle – jeżeli nie korzystasz z poszczególnych aplikacji, wyłącz je. To samo dotyczy nawigacji GPS. Nieużywana powinna zostać zamknięta.
  • WiFi – jeżeli obecnie korzystasz z sieci bezprzewodowej, dobrym ruchem będzie wyłączenie tej funkcji.
  • Powiadomienia – nie zależy Ci na powiadomieniach wyświetlających się na ekranie zegarka? Zadbaj o to, aby funkcja nie informowała o każdej wiadomości. Wibracje i komunikaty dźwiękowe negatywnie wpłyną na poziom „akumulatora”.

Jak długo smartwatch może pracować na jednym ładowaniu? Ciężko jest określić dokładny czas pracy urządzenia. Jeżeli zastosujesz wszystkie powyższe rady, prawdopodobnie będziesz mógł korzystać z gadżetu do 2 – 3 dni.

Jaki wybrać smartwatch – Internet pełen gadżetów znanych producentów

Szukając idealnego urządzenia, kieruj się powyższym. Sprawdź przed kupnem specyfikację poszczególnych modeli, rozważ czy ilość potrzebnych funkcji nie jest nadprogramowa. Każda dodatkowa właściwość wpływa na poziom zużycia baterii. Warto szukać modeli proponowanych przez producentów Garmin, Huawei, Xiaomi, a dla zaawansowanych Polar lub Suunto. Każdy model, choć różni się funkcjami, zapewnia ciekawe rozwiązania dopasowane do konkretnej aktywności fizycznej. Przeszukaj dobrze Internet. Smartwatch jest popularnym urządzeniem, za którego projekty wzięły się takie wiodące marki jak Samsung czy Apple.

Ile kosztuje smartwatch - oferta cenowa

Koszt urządzenia zależy od producenta i liczby funkcji. Na rynku można spotkać modele, które w podstawowej wersji będą dostępne już od kilkudziesięciu złotych. Te najpopularniejsze i posiadające zaawansowane funkcje kosztują od 200 do 2000 złotych. Przedział cenowy jest dość szeroki, dlatego poszukując idealnego modelu ważne, abyś wiedział jakie aplikacje sprostają Twoim potrzebom, i które z nich faktycznie będą przez Ciebie używane.

Wybierz abonament w sieci Otvarta i korzystaj z urządzeń bez limitów

Wybierz abonament telefoniczny i Internet mobilny w sieci Otvarta. Ciesz się z nieograniczonego dostępu do sieci i najlepszego zasięgu w Polsce. Zainstaluj aplikacje na swoim smartwatchu i połącz go z telefonem, aby mieć większą kontrolę nad własnymi profilami i kontami. Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz umowę dopasowaną do Twoich potrzeb.

Wróć do bloga
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Szukaj na blogu
Ikona wyszukiwania
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.