Studia online Jaki Internet wybrać?

Internet mobilny 5G na studiach online
Dlaczego warto wybrać Internet mobilny do zdalnej nauki?

BESTSELLER W RANKINGU 2023

bestseller w rankingu 2023

Studia online - Zaopatrz się w odpowiedni internet 5G

Dodano dnia: 2023-06-02 / Kategoria: Główne wpisy
Autor: OTVARTA

Studia online to rozwiązanie, które doskonale sprawdziło się w trakcie pandemii, ponieważ umożliwiło wielu osobom kontynuację nauki oraz zdobycie wyższego wykształcenia. Co istotne, na wielu uczelniach zajęcia w trybie zdalnym prowadzone są nadal, co wymaga od studentów posiadania szybkiego i stabilnego łącza internetowego. Dlaczego warto postawić w tym przypadku na Internet mobilny? Co przemawia za ofertą Otvarta? Odpowiadamy.

Studia online - Zaopatrz się w odpowiedni internet 5G

Studia online - jakie wymagania musi spełniać łącze internetowe?

Jak wspomnieliśmy we wstępie, studia online to nie tylko rozwiązanie na czas pandemii, ponieważ zajęcia w trybie zdalnym na wielu uczelniach prowadzone są także obecnie. Ma to wiele plusów zarówno z punktu widzenia wykładowców akademickich, jak i studentów, którzy mogą studiować bez wychodzenia z domu. Muszą jednak dysponować odpowiednim łączem internetowym, które umożliwi im naukę online. Jakie wymagania musi spełnić w tym przypadku sieć? Istotne są w tym przypadku dwie kwestie, a mianowicie szybkość oraz stabilność łącza. Szybki transfer danych umożliwia bowiem komfortowe korzystanie z różnego rodzaju aplikacji do wideokonferencji, a to właśnie w tej formie z reguły prowadzone są zajęcia zdalne. Stabilność łącza gwarantuje natomiast, że połączenie internetowe nie będzie przerywane, co pozwoli na ciągły udział w zajęciach. Jest to istotne z punktu widzenia efektywności nauki oraz obecności na wykładach, która w wielu przypadkach jest monitorowana.

Dlaczego warto postawić na Internet mobilny?

Znając wymagania, które musi spełniać łącze internetowe umożliwiające komfortowe studiowanie online, śmiało możemy stwierdzić, że sprawdzi się w tym przypadku Internet mobilny. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że obecnie w dużych miastach może to być Internet mobilny 5G, który jest znacznie szybszy i stabilniejszy niż jego poprzednik, czyli Internet LTE. Co więcej, szybki rozwój nowej technologii sprawia, że Internet 5G jest dostępny w coraz większej liczbie lokalizacji. Co jeszcze sprawia, że warto postawić na Internet mobilny? Przede wszystkim fakt, że można z niego korzystać nie tylko na dowolnym urządzeniu, ale również w dowolnym miejscu. W związku z tym nie ma znaczenia czy student znajduje się obecnie w akademiku, czy może postanowił odwiedzić rodziców i bierze udział w zajęciach online łącząc się z rodzinnego domu. Internet mobilny sprawdza się także w przypadku osób wynajmujących mieszkania, ponieważ zmieniając lokum można zabrać go ze sobą.

Na co zwrócić uwagę wybierając Internet do nauki zdalnej?

Czym kierować się przy wyborze Internetu do nauki zdalnej? Istotne są przede wszystkim parametry łącza, czyli wspomniana już wcześniej jego szybkość oraz stabilność. Warto jednak mieć świadomość, że ważne jest także to, by oferta operatora była dopasowana do indywidualnych potrzeb użytkownika. Decydując się na korzystanie z Internetu mobilnego należy zatem zdecydować między innymi o tym czy ma to być oferta na kartę, czy abonament. W związku z tym należy wiedzieć, że abonament internetowy jest z reguły tańszą opcją, a wybierając nawet najtańszy abonament użytkownik ma do dyspozycji znacznie większy pakiet danych niż w ofercie na kartę. Zaletą w tym przypadku jest także fakt, że korzystając z abonamentu, nie trzeba pamiętać o regularnych doładowaniach, a co za tym idzie, nie ma ryzyka, że Internetu zabraknie w najmniej odpowiednim momencie. Dobrym rozwiązaniem może być również zawarcie umowy bezterminowej, co umożliwiamy w Otvarta. Jest to korzystne zarówno ze względu na brak konieczności przedłużania umowy na kolejny okres, jak i możliwość zrezygnowania w dowolnej chwili z korzystania z usługi bez podawania przyczyny.

Internet mobilny 5G w Otvarta

Mając świadomość tego, że w przypadku studiowania online najlepiej sprawdzi się Internet mobilny 5G, warto wybrać operatora, który zapewni najwyższą jakość usług oraz ofertę dopasowaną do potrzeb. Dlaczego warto postawić zatem na tani abonament w Otvarta? Przede wszystkim dlatego, że jako polski operator oferujemy Internet mobilny 5G w czterech wariantach kosztujących od 19,99 do 99,99 złotych miesięcznie. W efekcie można dopasować rozmiar pakietu danych do indywidualnych potrzeb, a koszt korzystania z Internetu jest mniejszy niż w przypadku ofert na kartę. Co więcej, abonament w sieci Otvarta to tak naprawdę Internet mobilny bez limitu, ponieważ po wykorzystaniu posiadanego pakietu danych nadal można korzystać z łącza, a ograniczeniu ulega jedynie jego prędkość. Standardowo wynosi ona 600 Mb/s co jest sprawia, że jest to jeden z najszybszych Internetów mobilnych na rynku. W Otvarta stawiamy bowiem na nowe technologie, a potwierdza to fakt, że byliśmy jedną z pierwszych firm wprowadzających do Polski Internet mobilny 5G. Obecnie udostępniamy go w ramach abonamentu oferowanego na podstawie umowy bezterminowej, a nasi klienci mogą korzystać również z innych nowinek technologicznych, takich jak np. karty eSIM.

W przypadku studiów online szybkie i wydaje łącze internetowe to konieczność. W związku z tym warto postawić na Internet mobilny 5G, co zapewni odpowiedni komfort nauki oraz pozwoli korzystać z sieci w dowolnym miejscu.

Wróć do bloga
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Szukaj na blogu
Ikona wyszukiwania
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.