Szukasz taniego roamingu? Sprawdź naszą ofertę!

Czym jest roaming i ile kosztuje?
Przeczytaj nasz artykuł i dowiedź się o zaletach naszej oferty. Sprawdź konkurencyjne ceny i je porównaj!

BESTSELLER W RANKINGU 2023

bestseller w rankingu 2023

Tani roaming w UE

Dodano dnia: 2019-02-15 / Kategoria: Główne wpisy
Autor: OTVARTA

Niezależnie czy odbywamy częste podróże służbowe za granicę, czy też w innych krajach bywamy jedynie podczas urlopu, potrzebujemy wówczas stałego dostępu do usług telekomunikacyjnych. Rozwój technologii i sposobów łączności sprawia, że dostęp do telefonu i Internetu jest coraz prostszy i szybszy, zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Szczególnie w skali międzynarodowej, z telekomunikacją nierozerwalnie związane jest pojęcie „roamingu”.

Co to jest roaming?

Roaming to zbiór sieci telekomunikacyjnych działających bezprzewodowo, dzięki którym możliwe jest korzystanie z zasięgu obcych stacji bazowych wtedy, gdy sieć macierzysta pozostaje poza własnym obszarem łączności. Mechanizm uruchamiany jest w sytuacji, gdy abonent przybywa na terenie innego kraju, niż ten, w którym działa sieć komórkowa jego operatora. Roaming pozwala zatem na utrzymanie zasięgu i możliwość połączenia się z siecią, bez względu na obecną lokalizację użytkownika. 

Działanie roamingu czyli chwilowe korzystanie z infrastruktury innej sieci, by nawiązać łączność, możliwe jest tylko wtedy, gdy pomiędzy dwoma operatorami nawiązana została umowa roamingowa, z ang. Roaming agreement. Listę partnerów, z którymi współpracuje nasza sieć znajdziesz tutaj. Jest to ogromna baza najchętniej uczęszczanych w celach turystycznych i biznesowych krajów, dzięki czemu możesz mieć pewność, że zarówno podczas wakacji, jak i na zagranicznej delegacji, zachowasz łączność z bliskimi czy współpracownikami.

Tani roaming w UE

Jak włączyć roaming?

Wybierając się za granicę należy pamiętać, aby włączyć roaming. Przemawia za tym nie tylko możliwość wykonywania połączeń, ale także utrzymanie dostępu do Internetu mobilnego, który na zagranicznych wyjazdach nierzadko okazuje się cennym źródłem pomocy. Przenośny Internet LTE pozwala na weryfikację map, sprawne wyszukanie informacji o atrakcjach turystycznych czy lokalach gastronomicznych wartych polecenia. Aby swobodnie korzystać z Internetu za granicą, należy mieć włączony roaming danych. Transmisja danych w roamingu może wymagać odpowiedniej konfiguracji w ustawieniach telefonu – zależy to od modelu i systemu operacyjnego smartfona.

Jak włączyć roaming?

Zawsze przed wyjazdem należy upewnić się, że roaming zadziała poprawnie. W przeciwnym razie możesz zostać odcięty od sieci i nie móc wykonać żadnego połączenia, włącznie z infolinią, na której mógłbyś aktywować usługę. Najlepszym sposobem, by sprawdzić stan roamingu, jest kontakt z biurem obsługi Klienta.

Ceny roamingu

Ceny rozmów z wykorzystaniem roamingu w UE czy innych krajach zagranicznych, różnią się w zależności od ofert operatorów i pakietów, z których korzysta abonent. W sieci komórkowej OTVARTA w taryfach O! Pełna Opcja! i O! Mam Wszystko! za rozmowy w roamingu na terenie Unii Europejskiej nic nie płacisz – usługa ta zawarta jest w cenie abonamentu. Dodatkowo, OTVARTA, jako jedyna sieć w Polsce, oferuje możliwość korzystania z roamingu w taryfach bez roamingu – wystarczy aktywować pakiet wakacyjny na 14 dni. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które rzadko wyjeżdżają za granicę i nie chcą przepłacać za usługi, z których nie korzystają. Jeśli wybierasz się na wyjazd poza kraje Unii Europejskiej, warto abyś dopytał indywidualnie swojego operatora o koszty połączeń.

Podsumowując: roaming to usługa niezwykle przydatna, niezbędna podczas wyjazdów zagranicznych. Pozwala na chwilowe wykorzystanie zasięgu innych sieci, będących partnerami rodzimego operatora. Bez niej korzystanie z telefonu i Internetu LTE byłoby niemożliwe, a Ty straciłbyś łączność ze swoimi bliskimi. Pamiętaj przed każdym wyjazdem, by sprawdzić poprawność konfiguracji roamingu w Twoim telefonie, a także zadbaj o atrakcyjny cenowo pakiet minut, by móc cieszyć się tanimi rozmowami z najbliższymi, nawet za granicą!

Ceny roamingu

Wróć do bloga
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Szukaj na blogu
Ikona wyszukiwania
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.