Android czy iOS? Który telefon wybrać?

Telefon z androidem czy systemem iOS?
Poznaj ich zalety i dobierz telefon idealny dla siebie

BESTSELLER W RANKINGU 2023

bestseller w rankingu 2023

Android czy iOS? Poznaj ich zalety i dowiedz się, który telefon lepiej wybrać.

Dodano dnia: 2019-10-18 / Kategoria: Główne wpisy
Autor: OTVARTA

Android czy iOS? Jaki telefon wybrać?

Czeka Cię inwestycja w nowy telefon? Jeśli chcesz się przerzucić na coś lepszego, pytanie o system operacyjny może okazać się kluczowe dla Twojej satysfakcji z zakupu. Zarówno Android, jak i iOS wykazują zalety, których nie ma ten drugi. W kwestii wyboru wiele zależy nie od charakterystyki systemu, ale raczej od Twoich potrzeb, przyzwyczajeń i preferencji. Aby podjąć trafną decyzję, dowiedz się, czym różnią się telefony z Androidem i iOSem oraz czym kierować się przy zakupie.

Android czy iOS? Poznaj ich zalety i dowiedz się, który telefon lepiej wybrać.

Android – dla tych, którzy dostosowują świat do swoich potrzeb

Smartfony z Androidem dają poczucie kontroli nad ekosystemem własnego telefonu. Umożliwiają łatwą personalizację wyglądu ekranu, konfigurację i pobieranie najrozmaitszych aplikacji z różnych źródeł. Dzięki tym funkcjom możesz sam zwiększyć czytelność pulpitu i zarządzać swoim systemem tak, jak lubisz. Co więcej, korzystając z Androida, możesz dowolnie przenosić niemal każdy rodzaj plików między telefonem a innym sprzętem. Krótko mówiąc, twórcy Androida stawiają na niezależność i indywidualizm użytkownika, pozwalając mu na jak najwięcej.

Choć zalety te wydają się czymś oczywistym, użytkownik Androida zwykle docenia je dopiero po przejściu do Apple’a. Aż dziwne, że telefony z tak elastycznym systemem są o wiele tańsze od pozwalających na znacznie mniej iPhone’ów. Różnicę w cenie mogą częściowo tłumaczyć problemy z aktualizacją Androida, który nie na każdym sprzęcie sprawuje się równie dobrze. Jest to odczuwalne zwłaszcza na starszych telefonach, dlatego w przypadku Androida konieczna może być częstsza wymiana na nowsze modele.

IOS – dla spragnionych prostoty i bezpieczeństwa na najwyższym poziomie

Jeśli dobrze czujesz się w stosunkowo prostym, niezmiennym i kontrolowanym odgórnie środowisku, możliwe, że system iOS jest właśnie dla Ciebie. Wprawdzie pozwala on użytkownikom na mniej w kwestii zaawansowanej konfiguracji czy pobierania aplikacji z innego źródła niż App Store, ale ma to swoje zalety. Najważniejszą z nich jest wysoka gwarancja bezpieczeństwa Twoich danych, gdyż system uniemożliwi Ci zakup zainfekowanych aplikacji.

Przyzwyczajenie się do iPhone’a po smartfonie z Androidem może wymagać nieco czasu i cierpliwości. Wiąże się też z ograniczeniem wielu funkcjonalności dostępnych w Androidzie. Aby docenić wszystkie atuty iOSa, musisz zgodzić się za nim podążać. Użytkownikom, którzy konsekwentnie zgłębiają ten ekosystem, iPhone odwdzięcza się prostotą intuicyjnych rozwiązań i szybkością działania.

Co jeszcze wziąć pod uwagę, wybierając między Androidem a iOSem?

Dokonując wyboru telefonu, warto zwrócić uwagę na jeszcze kilka faktów. Po pierwsze, wraz z zakupem iPhone’a zyskujesz dostęp do szeregu autorskich aplikacji z App Store Apple’a. Weź też pod uwagę dobre wsparcie dla aktualizacji iOSa. Z drugiej strony, iPhone’y uniemożliwią Ci korzystanie z kart dual SIM. Ponadto zaletą Androidów na tle konkurenta jest łatwość obsługi ekranu dotykowego, który nie wymaga od użytkownika maksymalnej precyzji.

Wybierz telefon, który lepiej zaspokoi Twoje indywidualne potrzeby

Łatwo zaobserwować, że Androidy wiele nauczyły się od iPhone’ów, udoskonalając swoje funkcje. Apple wydaje się zaś rozwijać we własnym tempie i na własnych zasadach, nie inwestując w rozwój nowoczesnych opcji konfiguracji. Dlatego jeśli najlepiej czujesz się w wolnym od nadmiaru funkcji i gadżetów, bezpiecznym i intuicyjnym systemie, iPhone jest zdecydowanie dla Ciebie. Jeśli zaś stawiasz na poczucie pełnej kontroli i duże możliwości za znacznie niższą cenę, z pewnością zadowoli Cię Android. Wybierz telefon, który bardziej przemawia do Ciebie i wpisuje się w Twoje indywidualne nawyki i preferencje.

Wróć do bloga
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Szukaj na blogu
Ikona wyszukiwania
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.