Audiobook Który abonament wybrać?

Skąd pobierać audiobooki?
Dowiedz się gdzie można kupić audiobooki na abonament.

BESTSELLER W RANKINGU 2023

bestseller w rankingu 2023

Audiobook abonament

Dodano dnia: 2021-12-15 / Kategoria: Główne wpisy
Autor: OTVARTA

Spacer, aktywność fizyczna lub relaks na świeżym powietrzu mogą być znacznie przyjemniejsze. Dzięki rozbrzmiewającym w uszach historiom można poznać wiele interesujących pozycji ze świata książek. Audiobooki, bo o nich mowa, podobnie jak e-booki stają się coraz popularniejsze wśród miłośników literatury z tą różnicą, że o przygodach ulubionych bohaterów można tym razem posłuchać. Audiobook na abonament to równie interesująca opcja, co darmowe słuchowiska dostępne na popularnych serwisach internetowych. Skąd pobrać audiobook? Dowiedz się więcej, przechodząc do dalszej części artykułu.

Audiobook abonament

Audiobook – co to jest?

Jeszcze nie tak dawno przybliżaliśmy, czym jest abonament do czytania dla czytników. Tym razem, z uwagi na pokrewieństwo tematów, postaramy się powiedzieć nieco o audiobookach, które przeżywają prawdziwy rozkwit i są chętnie wybierane przez miłośników literatury. Audiobook to nic innego, jak książka zapisana w wersji audio, a więc przeznaczona do odsłuchania. Aby ją uruchomić, wystarczy smartfon, tablet czy nawet e-book – niektóre z nich mają funkcję odtwarzania głosowego. Audiobooki są alternatywą dla papierowych lub cyfrowych książek. Z uwagi na tempo życia i małą ilość czasu, po słuchowiska sięga coraz szersza grupa odbiorców. Bowiem przewagą audiobooka nad książkami jest to, że można go słuchać w trakcie wykonywania wielu czynności – gotowania, ćwiczeń, sprzątania, podróży.

Gdzie słuchać audiobooków? 4 najpopularniejsze źródła

Jedną z największych skarbnic audiobooków jest YouTube. Na serwisie internetowym można znaleźć między innymi takie kanały, jak Wolne Lektury czy Darmowe Audiobooki Lektury, które w swoich zasobach zawierają ogromną liczbę książek zapisanych w wersji audio – także tych z zakresu lektur szkolnych.

Serwisy, na których należy wykupić abonament, takie jak Audioteka, również mają swoje kanały. Przedstawiane są na nich fragmenty audiobooków – dzięki temu przed zakupem pozycji mamy możliwość zweryfikowania czy odpowiada nam lektor, a także czy sama powieść jest warta naszej uwagi. Gdzie kupić audiobook na abonament lub na własność?

Dużą popularnością cieszy się wspomniana Audioteka. W tym przypadku zakupiony audiobook otrzymujemy na własność bez konieczności uiszczania dodatkowych comiesięcznych opłat. Aby skorzystać ze słuchowiska, wystarczy pobrać aplikację lub skorzystać ze strony audioteka.pl. Dla osób, które niekoniecznie chcą kolekcjonować zakupione pozycje, serwis przygotował możliwość odpłatnego dostępu do zasobów na miesiąc – warto odnotować, że w tym przypadku możesz wybrać jeden z 8 tys. tytułów znajdujących się w bazie serwisu. Audioteka Klub to gratka dla pochłaniaczy audiobooków. W subskrypcji otrzymujesz dostęp do 2 tys. audiobooków i możliwość wykupienia dla siebie pojedynczych książek. Przewidziane są również karnety na określoną liczbę egzemplarzy audio – 5, 10 lub 20 tytułów.

Drugą propozycją wartą uwagi jest Empik Go oferujący miesięczny dostęp do 5 tys. audiobooków i podcastów. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość korzystania z zasobów na dwóch urządzeniach jednocześnie. W Empik Premium biblioteka tej popularnej sieci salonów jest znacznie bogatsza, bo oto użytkownicy mają dostęp do aż 13 tys. książek audio.

Storytel ostatnimi czasy cieszy się największą popularnością. Bowiem serwis proponuje jedną, stałą kwotę, za którą użytkownik ma możliwość skorzystania z bogatej bazy audiobooków.

Podsumowując, w przypadku osób, które słuchają jednej pozycji w miesiącu dobrym wyborem okaże się Audioteka. Natomiast osoby należące do audio-moli książkowych powinny pochylić się nad propozycjami serwisów Storytel czy Empik Go. Warto jednak przed wyborem skorzystać z okresów próbnych – dzięki temu będziesz mógł bliżej przyjrzeć się bazie audiobooków i wybrania tej biblioteki, która jest bliższa Twoim czytelniczym upodobaniom.

Audiobook abonament - ile kosztuje?

Poszczególne serwisy proponują audiobook na abonament w bardzo zbliżonych cenach – 20-40 zł za miesiąc. Oznacza to, że czynnikiem determinującym wykupienie subskrypcji lub pozycji na własność jest sama baza i zamieszczone w niej tytuły aniżeli cena.

Wybierz Internet mobilny w sieci OTVARTA i pobieraj audiobooki w szybki i prosty sposób!

Internet mobilny w OTVARTA to szansa na szybki dostęp do setek ulubionych książek. Zapomnij o ograniczeniach z ofertą O! SZYBKI! 100 GB! + 200 W NOC! lub O! SZYBKI! 200 GB! + 200 W NOC! Ciesz się doskonałą jakością i szybkością transmisji danych bez względu na to, gdzie aktualnie się znajdujesz. Dołącz do tysięcy zadowolonych abonentów już dziś.

Wróć do bloga
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Szukaj na blogu
Ikona wyszukiwania
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.