Standard 5G Czy wymaga nowej karty SIM?

Wymiana karty SIM, aby korzystać z 5G
Dowiedz się czy standard 5G wymaga wymiany karty SIM na nową

BESTSELLER W RANKINGU 2023

bestseller w rankingu 2023

Czy do 5G potrzebna jest nowa karta SIM?

Dodano dnia: 2022-11-07 / Kategoria: Główne wpisy
Autor: OTVARTA

Do Polski wkroczył nowy standard. Ci abonenci, którzy korzystają w dalszym ciągu z przestarzałych już telefonów, będą musieli postawić na nowe rozwiązania, jeśli chcą pozostać w kontakcie z najbliższymi. 5G rozwija się w dynamiczny sposób, dlatego wielu operatorów, w tym także OTVARTA, apeluje o to, aby przy wymianie smartfonów zwracać uwagę na to czy obsługują one nowy standard.

Czy do 5G potrzebna jest nowa karta SIM? O tym kilka słów w dalszej części tekstu.

Czy do 5G potrzebna jest nowa karta SIM?

Czy 5G wymaga nowej karty SIM?

Przejście na nowy standard 5G nie wymaga od użytkowników smartfonów wymiany karty SIM na nowszą. 5G działa na tych samych kartach, które obsługują sieć LTE/4G. Jedynym warunkiem jest wymiana urządzenia mobilnego na nowszy, jeśli nie został przystosowany do technologii mobilnej piątej generacji.

Już od jakiegoś czasu trwa wygaszanie starszego standardu 3G w wielu sieciach komórkowych, co jest zabiegiem naturalnym – szczególnie w mocno postępującej technologii komórkowej. Zwolnienie częstotliwości wykorzystane zostanie do dalszego rozwoju wyższych standardów 4G/LTE oraz 5G i przyspieszenia internetu.

Pomimo tego, że nie musisz wymieniać karty SIM na nowszą, warto pamiętać o ważnej kwestii. Jakiej?

Karta SIM a 5G

Warto wiedzieć więcej na temat wyższego standardu 5G. Subscriber Identity Module, czyli SIM oparta została na komunikacji mobilnej 2G. Wraz z pojawieniem się na rynku 3G powstały nowe karty USIM (Universal Subscriber Identity Module), które są kompatybilne zarówno ze standardami starszymi, jak i tymi nowszymi - 4G i 5G. W związku z tym, że obie karty nie różnią się wyglądem, potocznie nazywane są dalej kartami SIM.

Innymi słowy, jeśli korzystać z LTE możesz bez problemu korzystać z 5G - warunkiem jest oczywiście wymiana smartfona, jeżeli ten nie został przystosowany do piątej generacji.

Co daje USIM? M.in.:

  • możliwość korzystania z szerszej transmisji danych 4G i 5G,
  • szybszą transmisję danych,
  • lepszą jakość połączeń głosowych VoLTE,
  • możliwość używania Wi-Fi do połączeń głosowych.

Standard 5G – wymiana karty SIM w sieci OTVARTA

Czy do 5G potrzebna jest nowa karta SIM? Nie, lecz przenosząc numer do sieci OTVARTA otrzymujesz możliwość korzystania z najnowszych rozwiązań na rynku. W naszej sieci już dawno zadbaliśmy o to, abyś mógł korzystać z szybkiego i niezawodnego internetu. Wystarczy, że skontaktujesz się Biurem Obsługi Abonenta. Nowi klienci mogą liczyć na wymianę karty z zachowaniem dotychczasowego numeru telefonu. Obecni zaś otrzymają nową SIM, funkcjonującą na tych samych zasadach.

Możesz także skorzystać z innowacyjnego rozwiązania, jakim jest eSIM. To wyjście w przyszłość. Dzięki niej nie będziesz musiał czekać, aż kurier dostarczy nową kartę. Otrzymasz od nas wiadomość mailową lub za pośrednictwem Portalu 24/7 z kodem QR, który wystarczy zeskanować. Twoja eSIM zostanie wówczas zainstalowana i aktywowana automatycznie.

Pamiętaj! Wymiana karty SIM spowoduje, że wszelkie dane na niej zapisane zostaną utracone. Wykonaj przedtem kopię zapasową lub przenieś dane z telefonu na telefon.

Czy do 5G potrzebna jest nowa karta SIM do telefonu? Przenieś numer do sieci OTVARTA i już teraz korzystaj z najnowszych rozwiązań!

Dołącz do tysięcy zadowolonych klientów sieci OTVARTA. Wybierz taryfę, która spełni Twoje oczekiwania. Dowiedz się, czy Twój smartfon obsługuje 5G i jak włączyć 5G w telefonie, aby cieszyć się z szybkiego i niezawodnego internetu mobilnego. Dla tych, którzy potrzebują solidnej dawki gigabajtów przygotowaliśmy kilka propozycji. Poznaj całą paletę naszych możliwości. Przejdź na wyższy standard szybciej niż inni. Przenieś numer już dziś. To proste!

Wróć do bloga
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Szukaj na blogu
Ikona wyszukiwania
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.