Telefon nie czyta karty SIM Jak to naprawić?

Niewidoczna karta SIM
Dowiesz się co zrobić w takim przypadku

BESTSELLER W RANKINGU 2023

bestseller w rankingu 2023

Dlaczego telefon nie widzi karty SIM?

Dodano dnia: 2022-07-21 / Kategoria: Główne wpisy
Autor: OTVARTA

Aby móc w pełni korzystać z możliwości smartfona trzeba posiadać kartę SIM. W miarę rozwoju telefonii komórkowej jej rozmiar ewoluował. Dziś poza standardową wielkością (choć jest ona już używana wyłącznie w starszych modelach telefonów) do dyspozycji abonentów są również wersje makro, nano, a w ostatnim czasie nawet eSIM. Niestety, tak jak w przypadku wszystkich technologii, tak i tu mogą od czasu do czasu pojawić się pewne problemy. Dlaczego telefon nie widzi karty SIM? Jest kilka sprawdzonych sposobów, aby przywrócić smartfon do pełnej sprawności. Przejdź dalej i dowiedz się więcej na ich temat.

Dlaczego telefon nie widzi karty SIM?

Telefon nie czyta karty SIM – skorzystaj ze sprawdzonych rozwiązań

„Brak karty SIM”, „Nie włożono karty SIM”, „Brak usługi” – to tylko niektóre z komunikatów, jakie można zaobserwować na ekranie smartfona nawet w przypadku 100% pewności, że karta SIM znajduje się wewnątrz urządzenia. Powodów tego, że karta SIM nie działa, może być kilka – zabrudzenia, zawieszenie się systemu operacyjnego, etc. Co zrobić, aby z powrotem móc korzystać z telefonu? Poniżej znajdziesz garść przydatnych porad.

 1. Uruchom ponownie telefon

  Dlaczego telefon nie widzi karty SIM? Być może przyczyną problemu są zawirowania związane z samym systemem. Drobny błąd oprogramowania w niektórych przypadkach można naprawić samodzielnie poprzez wyłączenie i ponowne włączenie smartfona. Jeśli komplikacje nie są efektem uszkodzeń mechanicznych, zawilgocenia komponentów itp., prawdopodobnie taki zabieg wystarczy, by móc ponownie cieszyć się z możliwości urządzenia.

 2. Wyjmij kartę SIM i ją wyczyść

  Noszenie smartfona w kieszeni spodni zwiększa ryzyko zabrudzenia się slotu SIM, jak i samej karty. Dla pewności wyczyść chip ściereczką antystatyczną lub użyj kropli środka do czyszczenia i delikatnie przetrzyj ręcznikiem papierowym cały moduł.

 3. Wyczyść slot karty SIM

  Skoro wyczyściłeś już SIM, sprawdź przy okazji czy do slotu nie dostały się drobiny kurzu lub materiału. Niekiedy telefon nie widzi karty SIM, ponieważ wejście jest zapchane przez to, co akurat znajdowało się w Twojej kieszeni spodni, plecaka lub torebki. Z uwagi na wąski otwór użyj sprężonego powietrza lub spróbuj wyciągnąć zalegający brud zwykłą wykałaczką.

 4. Uruchom tryb samolotowy

  Być może aktualnie nie siedzisz w żadnym samolocie, ale problem z kartą SIM poniekąd dotyczy właśnie opcji, która uruchamiana jest w trakcie lotów. Włącz tryb samolotowy i odczekaj kilka minut, zanim go ponownie wyłączysz. Sposób mało popularny, ale niekiedy skuteczny.

Dlaczego telefon nie widzi karty SIM? Rozwiąż problem i wybierz eSIM w sieci OTVARTA!

W sieci OTVARTA wybiegamy w przyszłość! Od teraz nasi klienci mogą korzystać z najnowszej technologii eSIM i zapomnieć o tradycyjnych modułach w formie karty mikroprocesorowej. Przenieś numer i ciesz się z nowoczesnych oraz inteligentnych rozwiązań. Wybierz abonament telefoniczny dopasowany do własnych potrzeb

Wróć do bloga
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Szukaj na blogu
Ikona wyszukiwania
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.