Internet do streamowania Jaki wybrać?

Jaki internet do streamowania wybrać?
Najważniejsze parametry

BESTSELLER W RANKINGU 2023

bestseller w rankingu 2023

Jaki internet do streamowania?

Dodano dnia: 2023-02-01 / Kategoria: Główne wpisy
Autor: OTVARTA

Zarówno miłośnicy gier online, jak i wielbiciele seriali oraz filmów potrzebują szybkiego internetu. Bez odpowiedniego pakietu Twój udział w cyfrowych rozgrywkach i kariera e-sportowca będą musiały poczekać.

Jaki internet do streamowania wybrać, aby móc cieszyć się z godzin spędzonych przy ulubionej grze lub ekranizacji? O ile w przypadku platform serialowo-filmowych problem jest mniej powszechny, o tyle w przypadku uczestnictwa i transmitowania meczów w Fortnite’a, League of Legends czy CS:GO kwestia doboru odpowiedniej prędkości internetu nie musi być dla wszystkich oczywista – tym bardziej, jeśli korzystasz z internetu mobilnego.

Przejdź do dalszej części artykułu i dowiedz się więcej.

Jaki internet do streamowania?

Jaki internet jest potrzebny do streamowania – najważniejsze parametry

Gamerzy, którzy korzystają ze stałego łącza, z reguły nie martwią się o prędkość internetu oraz o sukcesywne uszczuplanie się pakietu danych. Podobnie rzecz się ma w przypadku kinomanów, którzy nie muszą niepokoić się o to, ile internetu pobiera Netflix, HBO czy Disney+.

O tym, jaki internet do streamowania wybrać muszą natomiast myśleć użytkownicy, korzystający z urządzeń mobilnych. Bez względu na to, jaki wariant pakietu internetowego wybiorą, dostępne w ramach umowy z operatorem gigabajty wraz z każdą minutą i godziną gry oraz transmisji będą znikać. Co więcej, jeśli zbudowałeś już społeczność wokół Twoich sukcesów w cyfrowym świecie, powinieneś również zadbać o odbiorców, którym należy stworzyć odpowiednie warunki. Przekaz obrazu na żywo w tym przypadku musi odbywać się bez najmniejszych opóźnień.

Jaki internet do streamowania będzie zatem najlepszy? Przejdźmy do konkretów. Potrzebujesz sieci, która proponuje przynajmniej 25 - 30 MB/s, jeśli chodzi o prędkość wysyłania i 300 MB/s w przypadku prędkości pobierania. Nie bez znaczenia pozostaje pakiet GB – pamiętaj, że każda godzina gry to około 100 MB pobranych danych.

Na jakie parametry zwrócić uwagę przy streamowaniu?

W kontekście streamowania warto przyjrzeć się 4 parametrom, które są kluczowe dla każdego e-sportowca – czy to początkującego, czy też tego, którego kariera online rozwija się już od jakiegoś czasu.

  1. PING – najprościej ujmując, PING jest parametrem związanym z czasem, a konkretnie określeniem tego, jaka jest szybkość odpowiedzi w połączeniach sieciowych. Dzięki niemu znany jest czas, który upłynął od momentu przesłania informacji do momentu jej odebrania. A zatem w kontekście live streamingu i reakcji gamera na wydarzenia w grze ma on niebagatelne znaczenie.
  2. Limit danych – jeśli korzystasz z internetu mobilnego, termin ten nie powinien być dla Ciebie obcy. Bez względu na wybór operatora należy zawsze mieć na uwadze ten parametr. Jest on dziś szczególny dla każdego użytkownika – nie tylko tego, który gra online, ale i tego korzystającego na co dzień z zasobów sieci. Warto zatem wziąć pod uwagę wyłącznie te oferty telefonii komórkowych, które proponują największe pakiety abonentom.
  3. Prędkość pobierania (download) – równie istotna, ponieważ definiuje jaką maksymalną ilość danych możesz pobrać w przeciągu sekundy. Im prędkość pobierania jest wyższa, tym witryny www będą szybciej się ładowały, a multimedia będą miały wyższą jakość odtwarzania.
  4. Prędkość wysyłania (upload) – dotyczy ilości wysyłanych danych w określonym czasie. Jej wartość jest z reguły znacznie wyższa od wartości prędkości pobierania. Jaki upload do streamowania? Pożądane minimum przez każdego gamera to około 50 – 70 Mb.

Powyższe parametry są ważne nie tylko w kontekście gier online i rozpatrywania jaki internet do streamowania będzie najlepszy. Okres pandemii i przeniesienie niemal wszystkich usług, pracy oraz nauki do sieci, wymusił na użytkownikach dokonanie zmian w umowach z operatorami i przeniesienie dotychczasowych parametrów na wyższy poziom. Kto wówczas korzystał ze słabego łącza doskonale wie, jak duży problem stanowiła jakość połączeń i związane z tym ograniczenia.

Jaki internet do streamowania na Twitchu, Youtubie, Facebooku?

Twitch, YT lub Facebook to jedne z najpopularniejszych platform do streamowania. Przyjmuje się, że minimalna prędkość wysyłania powinna wynosić od 6 do 10 Mb/s - przy czym 6 Mb/s wystarcza do przekazu na żywo w jakości HD (720p), a 10 Mb/s w jakości Full HD (1080p).

Do streamowania w wysokich prędkościach należy szukać dostawców, którzy będą oferowali upload od 30 Mb/s. Wówczas przekaz będzie można nadawać zarówno w jakości HD, Full HD, jak i 4K przy wysokim bitrate stream (prędkość transferu potrzebnego do wysłania streamu na platformę).

Czy internet mobilny nadaje się do streamowania?

Najczęstszym wyborem wśród e-graczy jest oczywiście stałe łącze. Gwarantuje ono stabilność i nielimitowany pakiet danych. Dlaczego? Internet mobilny może nie zapewnić tak wysokiej prędkości pobierania i wysyłania (upload/download). Całe szczęście nie jest to regułą, ponieważ wielu operatorów doskonale rozumie potrzeby użytkowników i wprowadza do oferty duże pakiety GB oraz zapewnia doskonałe połączenie.

Jaki internet do streamowania będzie zatem najlepszy? Kluczowe jest tu wybranie oferty, w której wszystkie przytoczone wcześniej parametry będą na wysokim poziomie.

Dołącz do rywalizacji online i transmituj mecze najbardziej znanych tytułów, dzięki niezawodnemu internetowi w sieci OTVARTA!

Transmituj rozgrywki online, dzięki dostępowi do najlepszego internetu mobilnego 5G w sieci OTVARTA. Wybierz spośród kilku propozycji pakietów. Zdecyduj, który adres IP sprawdzi się najlepiej - dynamiczny lub stały – i złóż zamówienie.

O! SZYBKI 100 GB! + 200 W NOC! 5G dostępny jest już za jedyne 44,99 zł za miesiąc. Potrzebujesz większej dawki GB? O! SZYBKI 500 GB! 5G to propozycja dla streamerów, którzy docenią transmisje live bez zakłóceń.

Korzystaj z najpopularniejszych platform i serwisów VOD bez obaw. Sięgnij po jedną z naszych ofert i oglądaj ulubione filmy i seriale wszędzie, gdzie będziesz miał na to ochotę.

Sam zdecyduj, który z pakietów proponowanych w ofercie spełni Twoje oczekiwania i potrzeby. Przenieś swój numer telefonu w kilku prostych krokach i dołącz do setek zadowolonych klientów naszej sieci.

Sprawdź zasięg, dzięki naszej mapie już teraz!

Wróć do bloga
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Szukaj na blogu
Ikona wyszukiwania
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.