Najpopularniejsze sposoby dostępu do Internetu

Zastanawiasz się czym różni się Internet na kartę od Internetu mobilnego?
Dowiedz się więcej o różnych rodzajach dostępu do Internetu!

BESTSELLER W RANKINGU 2023

bestseller w rankingu 2023

Najpopularniejsze sposoby dostępu do Internetu

Dodano dnia: 2018-11-15 / Kategoria: Główne wpisy
Autor: OTVARTA

Istnieje kilka pojęć związanych z Internetem, których używamy zamiennie. Co tak naprawdę oznaczają i czy możemy uznać je za tożsame? Czy Internet na kartę to Internet mobilny i na odwrót? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w dzisiejszym artykule.

Rodzaje dostępu do Internetu

Podstawą do dalszych rozważań jest wyszczególnienie, z jakimi sposobami połączenia z Internetem możemy się spotkać. Oto podstawowe rodzaje podłączenia się do sieci:

Internet stacjonarny / kablowy – jeszcze nie tak dawno, najbardziej powszechna forma korzystania z sieci, pozwalająca na dostęp do Internetu dzięki połączeniu kablowemu komputera z gniazdem sieciowym. Funkcjonowanie tej formy dostępu do internetowych danych oparte jest przede wszystkim na abonamentowym systemie rozliczeń. Stałe łącze pozwala na wykorzystywanie Internetu bez limitu, a szybkość przesyłu danych określana jest przez usługodawcę dla konkretnej umowy.

Internet mobilny obsługiwany przez operatora sieci komórkowej – to optymalne rozwiązanie, łączące najlepsze cechy Internetu stacjonarnego oraz Internetu na kartę. Oparte jest na abonamentowym systemie rozliczeń, dzięki czemu w miesiącu dokonywana jest tylko jednorazowa płatność. Po jej uiszczeniu zyskuje się nielimitowany dostęp do Internetu, bez względu na miejsce i czas (nie wymaga połączenia kablowego). Jest to idealny Internet do tabletu, telefonu i komputera. Stała opłata i nieorganiczny dostęp to coś, co osiągniemy wybierając Internet stacjonarny, ale mobilność i pełna niezależność to już cechy Internetu na kartę, której nigdy nie da nam stałe łącze. Często nazywamy go Internetem na kartę, gdyż jego działanie bazuje na karcie SIM umieszczonej w naszym urządzeniu mobilnym.

Internet na kartę – to alternatywna forma dostępu do Internetu. Polega na wykupieniu dodatkowej karty SIM w systemie prepaid u wybranego operatora telefonii komórkowej, załadowania odpowiedniego pakietu Internetu mobilnego i używania telefonu komórkowego jako modemu (udostępniania danych komórkowych dla innych urządzeń). Wymaga doraźnego opłacania środków i ograniczona jest limitem danych do wykorzystania.

najpopularniejsze sposoby dostępu do Internetu

Czy Internet na kartę to to samo, co Internet mobilny?

Często potocznie używamy sformułowania Internet na kartę, choć tak naprawdę mamy na myśli Internet mobilny. Choć pojęcia wydają się tożsame, my – jako eksperci w dziedzinie usług internetowych, chcielibyśmy wskazać na pewne różnice. Obydwie formy dostępu do sieci posiadają tę samą, kluczową cechę – dają możliwość korzystania z Internetu w każdym miejscu i czasie. Ogromna niezależność to zdecydowanie największy atut Internetu mobilnego jak również Internetu na kartę. Internet mobilny działa na bazie karty SIM, którą możemy zaimplementować w naszym urządzeniu: laptopie, tablecie czy smartfonie. Internet na kartę natomiast rozumiemy w teorii, jako zwykłą kartę prepaid zakupioną u wybranego operatora, na którą wpłacamy środki i przy ich użyciu kupujemy najlepszy pakiet Internetu dla siebie. Do funkcjonowania karty potrzebujemy oczywiście telefonu, który posłuży nam jako swoisty modem, z którego udostępnimy sieć.

Internet mobilny to zdecydowanie wygodniejsza i prostsza forma, gdyż zapewnia nam stały dostęp do sieci przy jednorazowej opłacie miesięcznej. Nie musimy w ogóle martwić się, że zabraknie nam środków na dokupienie kolejnego pakietu danych, ani też że ilość danych wyczerpie się. O ile Internet na kartę stanowi doraźne rozwiązanie, o tyle Internet mobilny doskonale sprawdzi się dla wszystkich, którzy cenią sobie maksymalne ułatwianie formalności związanych z podstawowymi usługami i nie chcą zaprzątać sobie głowy zapamiętywaniem, ile jeszcze danych mogą wykorzystać, kiedy muszą doładować kartę, za ile i gdzie.

A zatem Internet mobilny to z naszego punktu widzenia nie to samo, co Internet na kartę, ale używanie tych pojęć zamiennie nie jest kardynalnym błędem.

Czy internet na kartę to to samo, co internet mobilny?

Internet do laptopa i tabletu

Internet mobilny umożliwia korzystanie z dostępu do sieci w każdym miejscu, czasie i przez dowolne urządzenie. Stanowi idealne rozwiązanie w przypadku przenośnych komputerów i tabletów. Dowiedz się więcej na temat oferty Internetu OTVARTEJ specjalnie dla urządzeń mobilnych.

Wróć do bloga
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Szukaj na blogu
Ikona wyszukiwania
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.