Dzwonienie do Wielkiej Brytanii Jakie zmiany po brexicie?

Ile kosztuje połączenie do Anglii?
Dowiedz się jak brexit wpłynął na koszty połączeń do Wielkiej Brytanii

BESTSELLER W RANKINGU 2023

bestseller w rankingu 2023

Połączenie komórkowe do Anglii – co po brexicie?

Dodano dnia: 2021-06-09 / Kategoria: Główne wpisy
Autor: OTVARTA

1 stycznia 2021 Anglia, jak i cała Wielka Brytania, przestała być członkiem Unii Europejskiej. Za sprawą brexitu zaszło wiele zmian – zarówno gospodarczych, jak i społecznych. Wielu Polaków za połączenie komórkowe do Anglii od teraz może zapłacić wyższe rachunki. Czy i jak zmieniły się stawki u polskich operatorów pół roku po oficjalnym wyjściu Brytyjczyków ze Wspólnoty? Czy tanie dzwonienie do Anglii nadal obowiązuje? Czy za SMSy do Anglii zapłacimy więcej? Zapraszamy do lektury.

Połączenie komórkowe do Anglii

Dzwonienie do Wielkiej Brytanii – ważne zmiany w dotychczasowych zasadach połączeń

Trwający od stycznie do końca 2020 roku okres przejściowy, nakładał na Brytyjczykach i Polakach obowiązek zachowania dotychczasowych zasad związanych z przepisami unijnymi dotyczącymi telekomunikacji. Oznacza to, że był to ostatni rok, podczas którego operatorzy nie mogli zmienić stawek za telefonowanie do Anglii. Każdy SMS do UK, połączenie komórkowe do Anglii i transmisja danych odbywały się na starych zasadach w całej Unii Europejskiej, które ustalono 15 czerwca 2017 roku.

Po opuszczeniu Wielkiej Brytanii z krajów Wspólnoty, polscy operatorzy mogą, choć nie muszą:

  • Podnieść ceny za rozmowy z Anglii do Polski,
  • Podnieść ceny za połączenia z Polski do Anglii,
  • Podnieść koszt połączeń międzynarodowych.

Oznacza to, że każdy z dostawców wliczając Wielką Brytanię do grupy krajów Strefy 2, takich jak Szwajcaria, Czarnogóra, czy Serbia, ma możliwość zmiany stawki. Czy może to jednak nastąpić automatycznie, i czy rozmowy z Anglii do Polski, a także SMS-y do Anglii mogą zmienić się z dnia na dzień?

Ile kosztuje rozmowa z Polski do Anglii?

Brexit spowodował, że operator nie ma już obowiązku utrzymywania tych samych stawek dla klientów, którzy wykonują połączenia między Polską a Anglią – wszystkie zasady opłat, pozostają w sferze umowy biznesowej z partnerami z Wielkiej Brytanii. Z uwagi na konieczność ponoszenia wysokich opłat przez operatorów za każde połączenie odebrane i wykonane w roamingu na terenie Wielkiej Brytanii, krajowi operatorzy często decydują się na wprowadzenie zmian w naliczaniu opłat za realizowane usługi – choć w porównaniu z kosztami np. sieci komórkowych niemieckich i brytyjskich, w Polsce nadal można mówić, że obowiązuje dość tanie połączenie telefoniczne do Anglii. Zatem ile kosztuje połączenie do Anglii i ile kosztuje SMS do Anglii?

Największe sieci komórkowe w kraju zdecydowały się na początku roku wprowadzić niezmienione zasady opłat. „W Wielkiej Brytanii jak w domu”, to nazwa promocji, którą wprowadzili najwięksi operatorzy telefonii w Polsce – między innymi Plus. Oznacza to, że klienci będą traktowani na podobnych zasadach jak w krajach należących do UE. Promocja utrzymuje Politykę Uczciwego Korzystania, która dotyczy zarówno Roam like at home (roaming), jak i utrzymania tych samych stawek dla połączeń międzynarodowych. Warto zaznaczyć, że te zasady dotyczą tylko tych abonentów, którzy skorzystali z konkretnych pakietów, promocji. Dla pozostałych, opłaty usług będą zgodne z dotychczasowymi warunkami. Ile kosztuje SMS do Londynu, oraz czy tanie połączenia telefoniczne do Anglii nadal są aktualne, dowiesz się śledząc komunikaty.

Połączenia zagraniczne – korzystne, tanie rozmowy do Anglii w ofercie Otvarta

Podróżowanie na Wyspy nie jest już tak bezproblemowe jak kiedyś. Choć nadal wiele osób korzysta z tej możliwości, w celach zarobkowych lub turystycznych, musi liczyć się z nowymi zasadami. W przypadku podróżowania do Londynu lub do innych miast położonych na mapie Wielkiej Brytanii, warto uprzednio skontaktować się ze swoim operatorem i ustalić, czy ceny za połączenie komórkowe do Anglii, które obowiązywały, nadal pozostają niezmienione i są naliczane według dotychczasowych stawek.

Skorzystaj z oferty na abonament telefoniczny w Otvartej. Dopasuj taryfę do własnych potrzeb i dzwoń dzięki sieci, której zaufało już duże grono klientów z całej Polski.

Wróć do bloga
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Szukaj na blogu
Ikona wyszukiwania
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.