Przelew na telefon Jak go wykonać lub odebrać?

Czym jest BLIK?
Dowiedz się czym jest przelew na telefon BLIK i jak go wykonać

BESTSELLER W RANKINGU 2023

bestseller w rankingu 2023

Przelew na telefon - jak odebrać?

Dodano dnia: 2022-04-21 / Kategoria: Główne wpisy
Autor: OTVARTA

Bankowość i technologia od lat idą ze sobą w parze. Systemy płatności są nie tylko coraz bezpieczniejsze i szybsze, ale i łatwiejsze w obsłudze. Popularność szybkich przelewów rośnie z każdym rokiem. Użytkownicy mogą dokonywać płatności za pośrednictwem smartfonów o dowolnej porze i gdziekolwiek się znajdują. W samym tylko lipcu i sierpniu 2021 roku zrealizowano niespełna 200 mln transakcji za pośrednictwem BLIKa o łącznej wartości 27 mld zł!

Czego potrzebujesz, aby dokonywać transakcji mobilnych? Jak wykonać za pośrednictwem systemu BLIK przelew na telefon? Jak odebrać przelew na telefon w przypadku, gdy nie posiadasz numeru telefonu powiązanego z systemem płatności mobilnej? Dowiedz się więcej i przejdź do dalszej części artykułu, w której rozwiewamy wszelkie wątpliwości!

Przelew na telefon - jak odebrać?

Czym są przelewy na telefon BLIK i jak to działa?

O tym, czym jest BLIK, a także jakie niebezpieczeństwa czekają na użytkowników korzystających z kodu BLIK poświęciliśmy sporo uwagi w osobnym artykule – dowiedz się więcej, czytając Oszustwo na BLIK. W poniższym tekście przybliżamy kwestię tego jak odebrać przelew na telefon i w jaki sposób wykonywać transakcje za pośrednictwem systemów mobilnych.

Przelew na telefon umożliwia ekspresowe przelanie środków pieniężnych do osoby, której numer został połączony z BLIK. Oznacza to, że taki rodzaj operacji możemy przeprowadzić zarówno w przypadku osób, których numery telefonów zostały zapisane w pamięci naszego smartfona, jak i tych, do których numeru nie posiadamy. Wystarczy, że wpiszemy kwotę przelewu, uzupełnimy okienko dotyczące danych odbiorcy i wpiszemy bądź wybierzemy z listy kontaktów jego numer. Ostatnim etapem jest zaakceptowanie wykonania transakcji poprzez kliknięcie w „wyślij przelew”. Aby potwierdzić przelew na telefon, wystarczy wpisać kod PIN lub zalogować się do aplikacji mobilnej banku, wpisując login i hasło.

Co ważne, transakcje bezgotówkowe są całkowicie bezpłatne i niemal natychmiast docierają do odbiorcy bez względu na to, z usług której instytucji finansowej korzysta. Co więcej, nie wymagają wpisywania numeru konta odbiorcy składającego się aż z 26 cyfr.

Jak wykonać przelew na telefon?

Przelew na telefon można wykonać na dwa sposoby: logując się w aplikacji banku lub wybierając w niej BLIK. Bez względu na to, na którą opcję się zdecydujemy, po kliknięciu zostaniemy automatycznie przekierowani do zakładki systemu płatności mobilnej. W górnej sekcji wygenerowany zostanie 4-cyfrowy kod, natomiast w dolnej pojawi się menu i możliwość skorzystania z kolejnych udogodnień. W zależności od tego, z usług jakiego banku korzystasz mogą to być:

 • Przelew na telefon,
 • Czeki BLIK,
 • Zakupy bez kodu.

Jak odebrać przelew na telefon?

Aby odebrać przelew na telefon, wystarczy dokonać rejestracji telefonu w aplikacji mobilnej banku. Jak to zrobić?

 1. Zaloguj się do aplikacji bankowej.
 2. Wybierz z menu BLIK.
 3. Zarejestruj numer.
 4. Zaakceptuj oświadczenie.
 5. Aktywuj usługę poprzez wpisanie kodu otrzymanego SMS-em i numer PIN.

Dla każdego z banków, ścieżka aktywacji może wyglądać inaczej.

Jeśli otrzymasz środki przekazane za pośrednictwem BLIK „przelew na telefon”, zostaniesz o tym poinformowany stosownym komunikatem wyświetlanym przez aplikację banku na ekranie smartfona.

Jakie banki realizują przelew na telefon?

Usługa „przelew na telefon” dostępna jest już w każdym dużym banku w Polsce. Do instytucji finansowych, umożliwiających swoim klientom dokonywanie operacji przelewu za pośrednictwem systemu płatności mobilnej, należą m.in.:

 • PKO BP,
 • Pekao,
 • Santander Bank Polska,
 • Bank Millennium,
 • ING Bank Śląski,
 • Credit Agricole,
 • Alior Bank,
 • Getin Bank.

Jak odebrać przelew na telefon, jeśli nie korzystam z bankowości mobilnej?

W przypadku osób, które nie korzystają z aplikacji mobilnej banku, o przelewie na telefon zostaną poinformowane za pośrednictwem wiadomość SMS, w której znajduje się link kierujący bezpośrednio do strony instytucji finansowej. Jak odebrać przelew na telefon? Użytkownik będzie mógł odebrać środki, podając numer rachunku bankowego – zanim klikniesz w link przeczytaj SMS oszustwo - czym jest phishing i dowiedz się, jak się uchronić przed złośliwym oprogramowaniem i gdzie zgłaszać podejrzane numery telefonów.

Dołącz do sieci OTVARTA i korzystaj z bankowości mobilnej, kiedy tylko chcesz!

Dołącz do klientów sieci OTVARTA i wybierz Internet mobilny skrojony do Twoich potrzeb. Szukasz najtańszej opcji na rynku? Wybierz O! SZYBKI 5 GB! za jedyne 14,99 zł miesięcznie lub ofertę O! SZYBKI 200 GB! + 200 W NOC! za 79,99 zł na miesiąc, którą docenią najbardziej wymagający użytkownicy. Zapoznaj się ze szczegółami i korzystaj z sieci wszędzie tam, gdzie tego potrzebujesz.

Wróć do bloga
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Szukaj na blogu
Ikona wyszukiwania
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.