Nie wiesz jak wysłać zdjęcie na WhatsApp, Messenger lub MMS? Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak to zrobić!

Sprawdź jak wysłać zdjęcie w aplikacjach WhatsApp i Messenger!
Dowiedz się jak to zrobić na Androidzie oraz na iOS!

BESTSELLER W RANKINGU 2023

bestseller w rankingu 2023

WhatsApp, Messenger, MMS - jak wysłać zdjęcie?

Dodano dnia: 2020-05-14 / Kategoria: Główne wpisy
Autor: OTVARTA

Smartfonowa fotografia mobilna w znacznej mierze zastąpiła tradycyjne aparaty cyfrowe. Jakość zdjęć wykonywanych dziś przy użyciu telefonów komórkowych niewiele odbiega od tych, jakie możemy uzyskać dzięki dobrym lustrzankom. Możliwość uchwycenia wyjątkowej dla nas chwili za pomocą wbudowanego w komórkę aparatu i szybkiego podzielenia się nią z bliskimi przy użyciu wiadomości multimedialnych sprawia, że coraz częściej korzystamy z tego rozwiązania nie tylko na co dzień, ale również na wakacyjnych wyjazdach. Z tego artykułu dowiesz się, jak wysłać zdjęcia za pomocą aplikacji WhatsApp i Messenger, a także standardowych wiadomości multimedialnych MMS.

WhatsApp, Messenger, MMS - jak wysłać zdjęcie?

Możliwość wygodnego robienia zdjęć i szybkiego ich wysyłania z poziomu smartfona to bardzo przydatna usługa, z której korzystamy dziś bardzo chętnie. Potwierdza to badanie rynkowe przeprowadzone przez markę Empik Foto w listopadzie 2019 roku - aż 92% Polaków wykonuje zdjęcia za pomocą swojego telefonu komórkowego. Dla porównania warto wspomnieć, że jeszcze w 2016 roku czynność tę deklarowało jedynie 48% badanych - wyniki opublikowano wówczas w raporcie Zoom na Polaków - foto-trendy 2016.

WhatsApp - jak wysłać zdjęcia?

WhatsApp to jedna z najpopularniejszych darmowych aplikacji do wysyłania wiadomości, stosowana w niektórych krajach na skalę szerszą niż słynny Messenger od Facebooka. Aplikacja pozwala na łatwe i wygodne wysyłanie zdjęć, jest czytelna i przejrzysta. Wykorzystuje sieć komórkową lub połączenie Wi-Fi i jest dostępna na systemy iOS oraz Android. Jej dużą zaletą jest także możliwość prowadzenia grupowych konwersacji, a co za tym idzie dzielenia się wiadomościami multimedialnymi z kilkoma osobami jednocześnie. Z WhatsApp korzysta obecnie aż 2 mld osób, dlatego istnieje spora szansa na to, że po instalacji w Twojej skrzynce adresowej pojawi się od razu wielu znajomych. Udostępnianie zdjęć za pomocą WhatsApp jest bardzo łatwe. Poniżej znajdziesz szczegółowe instrukcje.

WhatsApp na Iphone - jak wysłać zdjęcie?

W oknie czatu dotknij ikonę ze strzałką do góry. Naciśnij “Wybierz zdjęcie z galerii”, zaznacz wybrany plik i naciśnij “Wyślij”. Dotykając “Zrób zdjęcie”, możesz wykonać fotografię w tym samym momencie i wysłać ją bezpośrednio do wybranej osoby.

WhatsApp na Androidzie - jak wysłać zdjęcie?

W oknie czatu dotknij ikonę ze spinaczem biurowym, następnie kliknij “Galeria” i wybierz zdjęcie, które chcesz wysłać. Wybraną fotografię możesz jeszcze edytować za pomocą wbudowanego konfiguratora - wystarczy po jego otwarciu przesunąć palcem w górę ekranu i poprawić na przykład jego kolorystykę za pomocą jednego z dostępnych filtrów. Istnieje także możliwość pisania, rysowania lub umieszczania specjalnych emotikonek na zdjęciach. Kiedy plik do wysyłki jest już gotowy, naciśnij przycisk ze strzałką, który znajduje się u dołu ekranu. Jeżeli chcesz zrobić zdjęcie i od razu je wysłać, zamiast “Galeria” wybierz ikonę aparatu - tym sposobem wyślesz również wcześniej zrobione zdjęcie, dokładnie tak, jak za pomocą spinacza.

Jak wysłać zdjęcia za pomocą Messengera?

Jeżeli Twoi bliscy i znajomi korzystają na co dzień z Messengera, możesz szybko i wygodnie wysyłać im zdjęcia za pomocą tej aplikacji, rozpoczynając czat indywidualny lub grupowy. Aby wysłać zdjęcie w aplikacji Messenger, otwórz konwersację z wybraną osobą, a następnie dotknij ikonę obrazka (umożliwiającą wysyłanie zdjęć i filmów), która znajduje się u dołu ekranu, obok pola tekstowego. Wybierz zdjęcie, które chcesz wysłać, a następnie kliknij “Wyślij”. Możesz wysłać kilka fotografii jednocześnie. Klikając w znajdującą się u dołu ekranu ikonę aparatu, możesz zrobić nowe zdjęcie i od razu je wysłać za pomocą strzałki. Zdjęcia możesz także edytować przed wysłaniem, dodając emotikonę, naklejkę czy tekst.

Wysyłanie zdjęć MMS

Korzystanie ze wspomnianych wyżej aplikacji mobilnych jest rozwiązaniem tańszym od wysyłania standardowych MMS-ów, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi chęć komunikowania się za granicą, na przykład podczas wakacyjnego wyjazdu. Istnieją jednak sytuacje, w których MMS-y okazują się niezastąpione, tym bardziej jeśli korzystasz z opcji MMS bez limitu. Mowa między innymi o konieczności udostępniania różnego rodzaju wiadomości multimedialnych w celach biznesowych, a także w każdej innej sytuacji, w której chcesz wysłać zdjęcie do osoby, której nie masz na prywatnej liście kontaktowej w aplikacji Messenger czy WhatsApp.

Za korzystanie z usługi MMS operator nalicza koszt jednorazowo - za każdą wysłaną wiadomość. Cena podawana przez operatorów dotyczy standardowej wiadomości, która nie przekracza określonego rozmiaru danych. Jeżeli MMS zawiera większe dane, operator nalicza wówczas opłatę za kilka wiadomości. Maksymalny dopuszczalny rozmiar wynosi 300 kB. Jeżeli często wysyłasz zdjęcia w ten sposób, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem okaże się abonament z nielimitowanymi MMS-ami - wtedy nie musisz przejmować się naliczaniem dodatkowych opłat czy przekraczaniem rozmiarów wiadomości.

Android - jak przesłać zdjęcie MMS?

Otwórz aplikację “Wiadomości”, a następnie otwórz lub rozpocznij nową rozmowę z wybraną osobą. Kliknij ikonę spinacza (symbol ten może się różnić w zależności od nakładki systemowej producenta telefonu). Wybierz zdjęcie, które chcesz wysłać - możesz przewijać widok w górę i w dół. Możesz też użyć aparatu, aby zrobić zdjęcie. Na samym końcu kliknij “Wyślij”.

Jak wysłać zdjęcia MMS z Iphone?

Otwórz aplikację “Wiadomości”, w rozmowie z daną osobą wybierz ikonę galerii. Zaznacz zdjęcie lub wybierz opcję “Wszystkie zdjęcia”, jeżeli chcesz wysłać je z aplikacji “Zdjęcia”. Przed wysłaniem możesz edytować wybraną fotografię lub użyć narzędzia “Oznaczenia” - wystarczy w tym celu stuknąć miniaturę zdjęcia w wątku i wybrać daną opcję: “Oznaczenia” lub “Edycja”. Na samym koniec wybierz ikonę strzałki, aby wysłać wiadomość. Jeżeli chcesz zrobić zdjęcie i wysłać je od razu MMS-em, stuknij w rozmowie ikonę aparatu i wykonaj fotografię. Możesz wybrać opcje: “Edycja”, “Efekty” lub “Oznaczenia”, aby dostosować zdjęcie. Stuknij ikonę strzałki, aby wysłać fotografię lub wybierz opcję “Gotowe”, jeśli chcesz przed wysłaniem dodać wiadomość.

Częstą przyczyną problemów z wysyłaniem MMS-ów jest brak prawidłowej konfiguracji tej usługi w ustawieniach telefonu. Najłatwiej w tym celu skorzystać z opcji przesłania odpowiednich ustawień przez operatora w postaci SMS-owej wiadomości konfiguracyjnej. O szczegółach konfiguracji MMS przeczytasz w naszym poprzednim artykule: Jak skonfigurować swój telefon.

Podsumowanie

Wysyłanie wiadomości multimedialnych za pomocą WhatsApp’a, Messengera czy MMS-ów jest bardzo łatwe i intuicyjne. Zdjęcia możesz udostępniać innym osobom nie tylko z poziomu konwersacji, ale także z poziomu galerii w Twoim telefonie. Wystarczy, że wybierzesz zdjęcie, a następnie klikniesz ikonę umożliwiającą jego wysłanie i z listy dostępnych aplikacji wybierzesz tę, z której chcesz skorzystać.

Wróć do bloga
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Szukaj na blogu
Ikona wyszukiwania
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.