Czy oferty na kartę może zastąpić abonament? Sprawdź różnice.

Zastanawiasz się co jest lepsze: karta pre-paid czy abonament?
Sprawdź różnice pomiędzy ofertą na kartę a abonamentem z umową na czas nieokreślony!

BESTSELLER W RANKINGU 2023

bestseller w rankingu 2023

Czy oferty na kartę może zastąpić abonament?

Dodano dnia: 2018-10-31 / Kategoria: Główne wpisy
Autor: OTVARTA

Prepaid czy abonament telefoniczny? Każda z tych opcji ma swoje zalety. Która z nich okaże się najkorzystniejsza dla Ciebie? Zanim podejmiesz decyzję odpowiedz sobie na pytanie czego potrzebujesz, i jakie są Twoje oczekiwania. Najlepsza oferta to taka, która daje niezależność finansową, swobodę, i co równie ważne, wyróżnia się brakiem długoterminowych zobowiązań - nie jest to już domena kart prepaid, które niegdyś pod względem atrakcyjności przewyższały abonament. Dziś elastyczne warunki i umowę na czas nieokreślony, niczym najlepszą ofertę na kartę, można znaleźć w abonamentach sieci OTVARTA! Czy oferty na kartę mogą zastąpić abonament? Sprawdź, przechodząc do dalszej części tekstu.

Abonament czy oferta na kartę?

Telefon na kartę lub telefon na abonament - co wybrać?

Wielu nowych użytkowników smartfonów staje przed dylematem: telefon na kartę czy na abonament? Za pierwszą, jak i drugą opcją przemawiają pewne korzyści. Która z nich jest skrojona do indywidualnych potrzeb abonenta, a także która sieć w swoim szerokim menu propozycji prezentuje najkorzystniejsze taryfy? Przejdź dalej i dowiedz się, czy oferty na kartę mogą zastąpić abonament.

Abonament - co to jest i jak działa?

Klienci coraz rzadziej wybierają opcję komórki na kartę. Zgodnie z raportem sporządzonym przez Urząd Komunikacji Elektronicznej, w roku 2021 aż 70% Polaków skorzystało z abonamentu telefonicznego (źródło: alebank.pl). A zatem doładowanie na kartę, które niegdyś stanowiło głównym wybór konsumentów, dziś zostało wyparte przez taryfy abonamentowe. Czym jest abonament? Jest to usługa, która daje prawo użytkownikowi do korzystania ze świadczeń. Co więcej, w przeciwieństwie do doładowania na kartę, nie trzeba jej co jakiś czas odnawiać.

Współcześnie ze smartfonów korzysta przeszło 5,3 mld osób na całym świecie (źródło: mobirank.pl). Trend ten z roku na rok rośnie. Oznacza to, że już prawie 70% populacji nie rozstaje się z telefonem. Abonament jest przeznaczony dla tych osób, które nie mogą pozwolić sobie na blackout i odcięcie od świata.

Poszukując odpowiedniej oferty, należy zwrócić uwagę czy w ramach abonamentu wliczone zostały dodatkowe koszty. Na wysokość ceny w dużej mierze wpływają akcesoria i urządzenia - w tym telefony. Często w ramach usługi klienci kuszeni są nowym smartfonem, tabletem bądź bezprzewodowymi słuchawkami, za które należy dodatkowo rozliczać się w ramach abonamentu – podpisywanym na nie dłużej niż 24 miesiące. Na szczęście nie jest to już standardem. W OTVARTA stawiamy na jasne i przejrzyste warunki. Nie musisz wiązać się długoterminowymi zobowiązaniami – sam decydujesz, kiedy chcesz odstąpić od umowy.

A zatem telefon na abonament jest usługą dedykowaną użytkownikom którzy:

  • wolą płacić jednorazowo bez konieczności doładowywania konta za każdym razem, gdy skończą się na nim środki,
  • dużo rozmawiają i surfują po internecie,
  • muszą być w stałym kontakcie i mieć dostęp do internetu niezależnie od miejsca pobytu,
  • potrzebują oferty, która będzie spełniania ich wszystkie potrzeby.

Telefon na kartę - czym jest i na jakich zasadach działa?

Jak wynika z powyższego komórka na kartę stanowi znacznie rzadszy wybór wśród użytkowników telefonów aniżeli abonament. Ten sposób odnawiania usługi jest szczególnie popularny wśród młodzieży oraz osób bez stałego zatrudnienia. Głównie dlatego, że mogą one same decydować, za jaką kwotę chcą doładować telefon. Niemniej należy kontrolować termin ważności dla usług wychodzących - w przypadku braku środków użytkownik zostanie „odcięty” od świata.

Telefony na kartę są dobrym wyborem dla osób, które:

  • nie mają stałego zatrudnienia i nie uzyskują z tego tytułu regularnych dochodów,
  • nie mają ukończonych 18 lat,
  • nie chcą wiązać się z żadną umową,
  • korzystają z telefonu sporadycznie,
  • chcą same decydować o kwocie zasilenia.

Karta czy abonament - podsumowanie

W przypadku oferty na kartę i niedopilnowania terminu jej ważności trzeba liczyć się z brakiem środków na koncie, podczas gdy abonament zachowuje ciągłość usługi, niezależnie od miejsca i czasu. Regularność w opłacaniu abonamentu pozwala łatwiej zarządzać budżetem – również dzięki stałemu zleceniu z konta bankowego. Ponadto system prepaid poza kontrolą środków wymaga zaangażowania przy odnawianiu usługi (logowanie, wpisywanie kodów itp.).

Co więcej, dzisiejsze propozycje taryf dostępne u operatorów są na tyle korzystne cenowo i bogate w różne promocje, że telefony na kartę wydają się być mniej opłacalne. Nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci, pakiety SMS, największe pakiety Internetu mobilnego oraz abonament bez telefonu i umowa na czas nieokreślony – takie cechy stanowią kwintesencję najlepszej taryfy operatora komórkowego, któremu nie dorównają żadne najkorzystniejsze usługi na kartę.

Czy oferty na kartę mogą zastąpić abonament? Nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości, że obecnie to właśnie abonament telefoniczny jest w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników. Pamiętajmy jednak, że abonament abonamentowi nie jest równy. Warto zatem przed wyborem operatora i jego taryfy sporządzić własny indywidualny ranking i wybrać tę ofertę, która w sposób optymalny zaspokoi potrzeby. Takie porównanie pozwoli na wybór najlepszej opcji na rynku.

Telefon z abonamentem czy bez? W sieci OTVARTA wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom klientów! Decydując się na abonament, nie musisz liczyć się z koniecznością podpisywania długoterminowej umowy. Z nami wiążesz się na tyle, na ile chcesz. Co wpływa na to, że OTVARTA ma najlepszy abonament i najkorzystniejszy internet mobilny 5G na rynku?

Abonament vs karta - porównanie najtańszych taryf

Najtańszy abonament bez limitu w sieci oraz z internetem mobilnym 2 GB w OTVARTA to zaledwie 9,99 zł miesięcznie. Pomimo tego, że oferty na kartę proponowane u najpopularniejszych dostawców w Polsce zaczynają się od 5 zł, ich okres ważności to maksymalnie 7 dni dla połączeń przychodzących i tylko 5 dni dla połączeń wychodzących.

Natomiast abonament bez limitu i z internetem 11 GB OTVARTA oferuje już za jedyne 14,99 zł. Dla porównania, aby korzystać z nielimitowanych rozmów i SMS-ów do wszystkich sieci w usłudze na kartę, należy ponosić miesięczny koszt w wysokości około 25 zł - to prawie dwa razy więcej! Na rynku dostępne są również taryfy tańsze, ale zawierają one pewne ograniczenia, jak np. brak możliwości wysyłania wiadomości MMS czy znacznie mniejszy pakiet GB do wykorzystania. Starter za 5 lub 10 zł może kusić swoją niską ceną, lecz w ramach tych usług klient musi liczyć się ze znacznie ograniczonymi możliwościami. Brak zobowiązań to jedyny w tym przypadku atut oferty na kartę. Czy abonament się opłaca? Według nas to jedyny słuszny wybór!

Dobra oferta na abonament - gdzie najlepiej? Tylko w OTVARTA masz dostęp do tak korzystnych taryf!

Nawet najlepsza oferta na kartę, choć pozwala uniknąć zobowiązań, nie daje tyle swobody, co taryfy dostępne w sieci OTVARTA. Sam zdecyduj, która oferta spełnia Twoje oczekiwania i potrzeby.

Dla tych, którzy chcą pozostać w kontakcie z bliskimi korzystającymi z usług naszej sieci i nie przeciążać domowego budżetu proponujemy abonament O! NAJTAŃSZA! za jedyne 9,99 zł i 2 GB internetu w pakiecie lub O! NAJLEPSZA! za 14,99 zł, w której czeka na Ciebie 11 GB wolności oraz swoboda rozmów także do osób spoza sieci OTVARTA.

Wymagających użytkowników, którzy nie mogą obejść się bez internetu, powinny zainteresować taryfy O! KORZYSTNA!, O! SWOBODNA!, a także O! GIGANTYCZNA! Poza rozmowami no limit wyróżniają się pokaźnym pakietem gigabajtów – 21 GB, 31 GB oraz 300 GB.

Abonament telefoniczny do wyboru

Abonament bez telefonu – dlaczego warto go wybrać?

Dodatkowym atutem wszystkich pakietów sieci OTVARTA jest brak telefonu. Cena abonamentu nie uwzględnia akcesoriów lub sprzętu, których koszt znacznie wpływa na wysokość taryfy oraz czas trwania umowy. Ta opcja szczególnie przypadnie do gustu tym, którzy posiadają już wymarzony smartfon lub mają na oku urządzenie w dużo lepszej cenie, niż ta prezentowana w ramach pakietu u operatorów.

Czy oferty na kartę mogą zastąpić abonament? Przenieś numer do OTVARTA i wybierz taryfę, której nie dorówna żadna usługa na kartę!

Przeniesienie numeru do sieci OTVARTA jest prostsze, niż Ci się wydaje! Dowiedz się więcej i zostań naszym abonentem już dziś! Najtańsze rozmowy, SMSy i MMSy bez limitu czekają na Ciebie w naszej bogatej ofercie. Poznaj jej szczegóły. Skorzystaj z innowacyjnych rozwiązań i ekologicznej karty SIM – eSIM to krok ku przyszłości.

Wybierz tani abonament komórkowy i Internet mobilny skrojony do własnych potrzeb. Skorzystaj z naszych promocji ograniczonych czasowo. Wejdź na nasz profil Facebook i poznaj opinie użytkowników, którzy nam zaufali.

Wróć do bloga
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Szukaj na blogu
Ikona wyszukiwania
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.