Zabezpieczenie Utrata dostępu do telefonu

Jak odzyskać dostęp do telefonu?
Dowiedz się jak odblokować telefon zabezpieczony hasłem, wzorem lub biometrią

BESTSELLER W RANKINGU 2023

bestseller w rankingu 2023

Jak odblokować telefon?

Dodano dnia: 2021-10-05 / Kategoria: Główne wpisy
Autor: OTVARTA

Dziś możemy zablokować dostęp do smartfona na kilka sposobów. Poza zabezpieczeniem w postaci hasła lub wzoru telefony idą ku nowoczesności i proponują swoim użytkownikom szybki dostęp do swoich zasobów za pomocą linii papilarnych lub biometrii – skanowania twarzy czy też tęczówki oka. Gdyby któreś z tych innowacyjnych rozwiązań zawiodło, warto wrócić do tradycyjnej formy i wpisać wcześniej wybrany przez siebie kod – najczęściej 4-cyfrowy. Co zrobić gdy i on został wyparty z pamięci? Jak odblokować telefon w przypadku wyczerpania wszystkich znanych Ci możliwości? Odblokuj telefon dzięki kilku poradom zamieszczonym w dalszej części artykułu.

Jak odblokować telefon?

Odblokowywanie telefonu – wybierz jedną z metod

Każde urządzenie mobilne można zabezpieczyć. Warto to robić na wypadek kradzieży lub zgubienia. Aby wrażliwe dane nie wpadły w niepowołane ręce – zdjęcia, wiadomości, kontakty, konta mediów społecznościowych lub nawet konta bankowe – dobrze wybrać jedną z dostępnych opcji zabezpieczenia (w dużej mierze zależy ona również od możliwości samego smartfona).

  1. Kod PIN to pierwsza zapora, o której warto pamiętać. Choć możesz łatwo się go pozbyć, licz się z tym, że na wypadek kradzieży telefonu równie łatwo będzie można uzyskać dostęp do danych zamieszczonych w jego pamięci.
  2. Odblokuj telefon dzięki klasycznej kombinacji cyfr i ciągu znaków. Hasło wprowadzasz przy każdej próbie odblokowania smartfona. To drugie z zabezpieczeń, z którego nie należy rezygnować.
  3. Alternatywna opcja dla hasła. Jak odblokować telefon zabezpieczony wzorem? Połączenie kropek wyświetlanych na ekranie według wcześniej ustalonego symbolu.
  4. Sposób czwarty przywodzi na myśl filmy szpiegowskie i możliwości urządzeń tajnych agentów. Odcisk palca i czytnik linii papilarnych jest zaawansowanym sposobem blokowania smartfona, które proponuje coraz szersze grono producentów.
  5. Biometria to ostatnia z możliwości. Jest to dość świeży sposób zabezpieczenia telefonu. Urządzenie odblokuje się po przeskanowaniu twarzy lub tęczówki oka.

Pierwsze trzy możliwości to standard znany już od wielu lat i wykorzystywany w wielu modelach – nawet tych starszych. Odblokowywanie telefonu za pomocą skanera to domena takich producentów jak Huawei, Xiaomi, Apple czy Samsung. Funkcja dostępna nie tylko na flagowcach. Modele z niższych półek również posiadają ją w swoich opcjach.

Jak odblokować telefon zablokowany kodem PIN?

Aby odblokować telefon zablokowany PINem, możesz posłużyć się programem dr.fone. Program należy zainstalować na komputerze. Po instalacji podłącz telefon za pomocą kabla USB. Wybierz model z listy dostępnej w menu oprogramowania i uruchom go ponownie w trybie Recovery. Po kilku minutach uzyskasz dostęp do smartfona. Program dedykowany jest zarówno dla systemu Android, jak i dla iOS.

Jeżeli wpisałeś trzykrotnie kod PIN i Twoja karta SIM została zablokowana, w pierwszej kolejności użyj kodu PUK - dowiedz się jak sprawdzić kod PUK.

Jak odblokować telefon zablokowany wzorem

Podobnie jak w przypadku PINu, tak i w przypadku wzoru do odblokowania smartfona możesz wykorzystać dr.fone. Inną metodą jest kilkukrotne narysowanie niepoprawnego wzoru i zalogowanie się przez konto Google. Jak odblokować telefon przez konto Google? Po nieudanym wprowadzeniu wzoru na ekranie telefonu pojawi się komunikat „Nie pamiętam wzoru”. Klikając w niego, będziesz mógł zalogować się przez konto kalifornijskiego giganta przypisane do telefonu.

Zablokowany telefon – ostateczność, o której warto pamiętać

W sytuacji gdy wszystkie możliwości zawiodły, skorzystaj z Android Device Manager. Wejdź na google.com/android/devicemanager i zaloguj się przez konto Google. Wybierz urządzenie, które Cię interesuje – jeżeli zostało ono wcześniej zsynchronizowane, będzie wyświetlać się po prawej stronie. Kliknij opcję Wymaż urządzenie. Uzyskasz ponowny dostęp do smartfona, niestety zgromadzone na nim dane ulegną trwałemu usunięciu.

Opcja druga to resetowanie urządzenia za pomocą przycisków funkcyjnych. Jednoczesne wciśnięcie przycisku zasilania i głośności na nowo umożliwi korzystanie z telefonu. Niestety, podobnie jak w przypadku powyższym, tak i tu, należy liczyć się z utratą danych.

Skorzystaj z sieci, która dba o bezpieczeństwo swoich klientów!

Nie wiesz jak odblokować telefon? W OTVARTA masz możliwość wymiany karty SIM gdy ta zostanie zablokowana, uszkodzona, skradziona lub zgubiona. Skontaktuj się z Telefonicznym Biurem Obsługi Abonenta i zadbaj o bezpieczeństwo swoich danych.

Wróć do bloga
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Szukaj na blogu
Ikona wyszukiwania
NAJLEPSZY ABONAMENT KOMÓRKOWY

Najlepszy abonament komórkowy

PRZENIEŚ NUMER
DO OTVARTA!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i ciesz się abonamentem tańszym od najtańszego na rynku bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu!

DZWOŃ NAJTANIEJ Z OTVARTA

Dzwoń najtaniej z OTVARTA

Otvarta? To się opłaca!

Dowiedz się jak bardzo! Zostaw numer - oddzwonimy i razem wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę.